$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

חברת הנדל"ן UIRC מארה"ב תנסה לגייס 100 מיליון דולר

הגישה תשקיף באמצעות דיסקונט חיתום שבשליטת צחי סולטן ובנק דיסקונט. הצלחת הנפקת האג"ח של החברה, שמביאה לבורסה פורטפוליו בשווי של 250 מיליון דולר, תהפוך אותה לאמריקאית ה־24 בבורסה עם חובות לציבור בהיקף של 16 מיליארד שקל

אורן פרוינד 07:4426.06.17

שוק ההון הישראלי מגלה צמא לחברות הנדל"ן האמריקאיות שמגיעות לגייס כאן חוב, וגם צחי סולטן מעוניין לגזור קופון על המגמה הזו. חברת דיסקונט חיתום והנפקות, בשליטת סולטן ובנק דיסקונט ובניהולו של לירן רזמוביץ, החליטה להעמיק את פעילותה בקרב חברות הנדל"ן מארה"ב, ואף הגישה לאחרונה תשקיף עבור חברה חדשה.

 

ל"כלכליסט" נודע כי חברת Urban Investment Research Corporation - UIRC - האמריקאית, שבבעלות ארבעת אנשי הנדל"ן האמריקאים סטיבן בראקת (Steven Brackett), דיוויד פלוסו (David Peluso), אריק וורדן (Eric Warden) ואדוארד רוטלדג' (Edward Rutledge), תצא בחודש הבא לרוד שואו בישראל, בניסיון לגייס 100 מיליון דולר מכספי הפנסיה בתל אביב.

 

מדובר בפעם הראשונה שדיסקונט חיתום תוביל חברה אמריקאית בישראל, לאחר שהמנכ"ל הקודם יהונתן כהן עזב לטובת הקמת פעילות משלו. את התשקיף של UIRC כותב משרד עורכי הדין גרוס חודק, ואת הדו"חות הכספיים מבצעת פירמת ראיית החשבון דלויט. רונן גלס מנהל תחום חו"ל בדיסקונט חיתום יהיה אחראי על חברות הנדל"ן האמריקאיות.

 

כמו מרבית חברות הנדל"ן האמריקאיות, גם UIRC תארוז נכסים בתוך חברה שרשומה באיי הבתולה ותנסה לגייס את הכסף בישראל ללא ביטחונות. החברה צפויה להביא לישראל פורטפוליו של 45 נכסים בשווי של 250 מיליון דולר עם הון עצמי של 140 מיליון דולר. מרבית הנכסים של החברה מושכרים באמצעות תוכנית GSA, כלומר לגופים ממשלתיים אמריקאיים. מדובר בבנייני משרדים המשמשים לקבלת קהל למגוון שירותים שהממשלה מציעה, כמו משרדי רשות המסים, משרדי ה־FBI ורשויות נוספות. משרדי החברה פרוסים ב־15 מדינות בארה"ב, ובעיקר טקסס, וירג'יניה, ניו יורק ופלורידה.

 

 

מבנה של UIRC באילנוי מבנה של UIRC באילנוי צילום: אתר החברה

 

תרכוש 14 נכסים חדשים

את הכסף שהיא מקווה לגייס בישראל מייעדת UIRC בעיקר לרכישה של 14 נכסים נוספים. החברה כבר חתמה על הסכם ראשוני לרכישת הנכסים תמורת כ־80 מיליון דולר, ואם הגיוס בישראל יעבור בהצלחה, היא תשלים את העסקה. יתרת הכסף מהגיוס נועדה, כמו במרבית הגיוסים, להחלפה של חובות ישנים.

 

חברת UIRC היא, אמנם, החברה הראשונה שדיסקונט חיתום תוביל, אולם היא היתה מעורבת עם חברת אינפין של יהונתן כהן בכמה הנפקות. בין השאר היתה שותפה בהנפקת החברות רילייטד, דלשה וקליין. בעבר ניסתה להביא לישראל את חברת וויטקוף של המיליארדר סטיב וויטקוף, לגיוס של חצי מיליארד שקל, אולם זו החליטה לבסוף לבטל את ההנפקה בעקבות מצב רעוע בשווקים.

 

אם UIRC תשיג את מטרת הגיוס, היא תיהפך לחברת הנדל"ן האמריקאית ה־24 בבורסת תל אביב, והיקף החוב שהאמריקאיות גייסו בישראל יחצה את רף 16 מיליארד השקלים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x