$
בורסת ת"א

רכישה שלישית של פרוטרום בשוק הברזילאי: קונה חברה ב-33 מיליון דולר

חברת הטעמים תרכוש 80% ממניותיה של חברת SDFLC - יצרנית פתרונות טעם מתוקים לתחום הגלידות והקינוחים בברזיל; הכנסות החברה ב-12 החודשים שהסתיימו בחודש מאי 2017 עמדו על כ-22 מיליון דולר, לאחר שרשמה ב-5 השנים האחרונות קצב צמיחה שנתי ממוצע של כ-17%

פרוטרוםממשיכה ליישם את אסטרטגיית הצמיחה המהירה באמצעות רכישות. חברת הטעמים הודיעה היום (א') על רכישת 80% ממניותיה של החברה הברזילאית SDFLC Brasil Indústria E Comércio - יצרנית פתרונות טעם מתוקים לתחום הגלידות והקינוחים בברזיל, בתמורה כוללת של כ-110 מיליון ריאל ברזילאי (כ-33 מיליון דולר), בניכוי התאמות בגין חוב והון חוזר, ותמורה עתידית המבוססת על ביצועיה העסקיים העתידיים של SDFLC.

 

הסכם הרכישה כולל בנוסף אופציה לרכישת יתרת מניותיה של SDFLC החל מכשנתיים וחצי ממועד השלמת העסקה, במחיר המבוסס על ביצועיה העסקיים של החברה בתקופה זו. העסקה הושלמה במועד החתימה ומומנה באמצעות חוב בנקאי. כמו כן, מנהלי SDFLC ומייסדיה, ימשיכו לנהל ולכהן בתפקידם לצד המשך היותם בעלי מניות ב-SDFLC.

 

הכנסותיה של SDFLC ב-12 החודשים (שהסתיימו בחודש מאי 2017) עמדו על כ-72 מיליון ריאל ברזילאי (כ-22 מיליון דולר) - לאחר שרשמה ב-5 השנים האחרונות קצב צמיחה שנתי ממוצע של כ-17%.

 

SDFLC הוקמה ב-2001 בעיר Sete Lagoasשבמדינת Minas Gerais בברזיל ולה מעמד מוביל בשוק פתרונות הטעם לתחום הגלידות והקינוחים בברזיל בהתבסס על מסורת איטלקית ארוכת שנים והתמחות טכנולוגית. החברה מעניקה ללקוחותיה תמיכה במחקר ופיתוח מוצרים בהתבסס על סל פתרונות שלם ואיכותי לתחום הגלידות והקינוחים המבוסס על חומרי גלם טבעיים והכוללים: פתרונות טעם מגוונים, פתרונות מרקם, ציפויים וזיגוגים, וכן מגוון ייחודי של פתרונות פונקציונליים חדשניים (דלי סוכר, דלי שומן, דלי קלוריות ואנטי אלרגניים).

 

אורי יהודאי מנכ"ל פרוטרום אורי יהודאי מנכ"ל פרוטרום צילום: תומי הרפז

 

החברה הברזילאית מעסיקה כ-90 עובדים והיא משרתת כ-2,250 לקוחות בברזיל בתחום הגלידות והקינוחים, ביניהם יצרני גלידה עצמאיים, חברות רב-לאומיות, מפעלי מזון ורשתות הסעדה מובילות, וזאת באמצעות מערך שיווק ומכירות בעל ידע מקצועי נרחב שפועל בפריסה ארצית רחבה. ל-SDFLC יכולות מו"פ חדשניות ומתקדמות, והיא בעלת יכולת מוכחת בפיתוח של פתרונות טעם חדשניים לתחום הגלידות המותאם לדרישות הצרכנים והטעמים הברזילאיים.

 

בפרוטרום ציינו כי פעילותה של SDFLC סינרגטית במידה רבה לפעילות פתרונות הטעם שלה, בדגש על תחום הטעמים המתוקים ותחום פתרונות הטעם החדשניים מבוססי חומרי גלם טבעיים המיועדים לתחום הקינוחים, בו לחברה תשתית גלובלית צומחת שחוזקה והועמקה בהתבסס על פעילותה הצומחת של Inventive (אותה רכשה פרוטרום בדצמבר 2015), בשוק הסיני ובמזרח אסיה ובזכות מגוון הפתרונות הטבעיים והחדשניים מבוססי הפרי של Taura (אותה רכשה פרוטרום במאי 2015).

 

רכישת SDFLC מאפשרת לפרוטרום את המשך הרחבת פעילותה הגלובלית בתחום פתרונות הטעם המתוקים הטבעיים תוך הרחבת והעמקת פעילותה ונתח השוק שלה בברזיל ובאמריקה הלטינית, בהתבסס על מינוף הידע והטכנולוגיות הייחודיות של SDFLC ומערך השיווק והמכירות הנרחב של פרוטרום באזור, להרחבת פעילותה של SDFLC למדינות נוספות וכן תוך ניצול הזדמנויות ה-Cross-sellingהרבות של מוצרי פרוטרום ללקוחות SDFLC. רכישת החברה הברזילאית הינה הרכישה השלישית של פרוטרום בשוק הברזילאי והשישית באמריקה הלטינית ב-5 השנים האחרונות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x