$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דנינו יודיע על עזיבת אקסלנס בתוך ימים

מנכ"ל בית ההשקעות סיכם עם מנכ"ל החברה־האם איל לפידות את עזיבתו. ייפרד עם פיצויי פרישה של כחצי מיליון שקל עבור חמש שנים

גולן חזני 07:2325.06.17

עזיבתו של עוזי דנינו את בית ההשקעות אקסלנס שבניהולו, קרובה. ל"כלכליסט" נודע כי בימים האחרונים סיכם המנכ"ל את תנאי פרישתו עם איל לפידות, מנכ"ל החברה־האם הפניקס, והוא צפוי להודיע עליה בתוך כמה ימים. דנינו יקבל פיצויי פרישה של כחצי מיליון שקל עבור חמש השנים שבהן שימש כמנכ"ל החברה. שכר הבסיס של דנינו עמד על 110 אלף שקל לחודש והוא קיבל בונוסים משתנים מדי שנה. 

השמועות על עזיבתו של דנינו מסתובבות בשוק ההון יותר משנה, בעיקר נוכח היחסים הבעייתיים שלו עם הפניקס והמנכ"ל לפידות. דנינו, שמכהן כמנכ"ל מאמצע 2012, עוזב על רקע שינויים שנעשו בבית ההשקעות שלא על דעתו. בתחילת 2017 מוזגה פעילות הגמל של אקסלנס לתוך הפניקס, ואקסלנס נותר בית השקעות עם פעילות קצרת טווח בלבד, של תעודות סל, המנוהלת ביד רמה על ידי אבנר חדד, וכן קרנות נאמנות ותיקים.

 

דנינו התנגד למיזוג אך לא הביע כוונה לעזוב בעקבותיו, אף שסמוך לו הציע את מועמדותו לתפקיד מנכ"ל הבורסה שהתפנה ושלבסוף אויש על ידי איתי בן זאב. מנהלי בתי ההשקעות מעידים כי בחודשים האחרונים דנינו לא הגיע לישיבות איגוד בתי ההשקעות וכי ההודעה על עזיבה היתה רק עניין של זמן.

 

אקסלנס הוקם בתחילת שנות התשעים על ידי גיל דויטש ורוני בירם. הוא נרכשה בידי הפניקס, השייכת לקבוצת דלק, לפני כעשר שנים, בכמה שלבים. בית ההשקעות מתמחה בניהול תיקים, תעודות סל, קרנות נאמנות, קופות גמל וקרנות פנסיה, ומנהל נכסים בכ־60 מיליארד שקל. כשהונפק בבורסה בשנת 1994, שווי השוק שלו עמד על כ־40 מיליון שקל. בעת המחיקה מהמסחר עמד שוויו על יותר ממיליארד שקל.

 

בעלת השליטה בהפניקס, דלק, ממתינה לאישור משרד האוצר למכירת 52.3% מחברת הביטוח לענקית הסינית יאנגו תמורת 1.9 מיליארד שקל.

 

עוזי דנינו עוזי דנינו צילום: נמרוד גליקמן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x