$
בורסת ת"א

יוחנן לוקר יו"ר כיל: נפעל לממש נכסים בהיקף של 500 מיליון דולר

לוקר אמר את הדברים בכנס משקיעים בבורסה בת"א; בשוק מעריכים כי מחירי האשלג הנמוכים לא צפויים להתאושש ומטרתה העיקרית של כיל היא להעביר תקופה מאתגרת זו תוך מזעור הוצאות

ניר טל 10:4422.06.17

חברת כימיקלים לישראל - כיל, שבשליטת החברה לישראל של עידן עופר, צפויה לממש חלק מנכסיה בעתיד בהיקף של 500 מיליון דולר, כך אמר היום יו"ר החברה יוחנן לוקר בפתח כנס המשקיעים של החברה בבורסה בתל אביב.

מה דעתך על מניית איי.סי.אל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
0% 7% 93%

 

עוד הוסיף לוקר כי בכיל חוקרים אפשרויות שונות למימוש פעילויות שיש להן סינרגיה נמוכה עם פעילות החברה. תכניות אלה באות בהמשך לדיווח של החברה מהחודש האחרון על השלמת העסקה למכירת חלקה של כיל בחברת הנדסת התפלה (50%) בתמורה ל-178 מיליון דולר.

 

בשוק מעריכים כי מחירי האשלג הנמוכים לא צפויים להתאושש בשנתיים הקרובות ומטרתה העיקרית של כיל היא להעביר תקופה מאתגרת זו תוך הורדת יחס המינוף ומזעור הוצאות - במטרה למקסם את רווחי החברה ולהמשיך לחלק דיבידנדים לבעלי המניות.

 

מאז התפטר המנכ"ל הקודם סטפן בורגס ובחודש ספטמבר ויוחנן לוקר נכנס לתפקידו כיו"ר פעיל, החלה החברה בתהליך ניקוי אורוות ובמסגרתו ביצעה מספר מחיקות ואף פעלה למימוש של נכסי נדל"ן בבאר שבע במהלך הרבעון הראשון.

 

יוחנן לוקר יו"ר כיל יוחנן לוקר יו"ר כיל צילום: יעקב מהגר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x