שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

פישמן לקראת פשיטת רגל והחברה שלו לשעבר זוכה לביקושים של מיליארד שקל

כלכלית ירושלים, שפישמן היה בעל השליטה בה עד לפני שנה וחצי ביקשה לגייס 612 מיליון שקל בסדרת אג"ח חדשה בדירוג משופר של A3.il

אורן פרוינד 07:5021.06.17

בשעה שאיש העסקים אליעזר פישמן קבור מעל הראש בחובות של מיליארדי שקלים לבנקים ונמצא רגע לפני פשיטת רגל, חברת הנדל"ן כלכלית ירושלים, שעד לפני שנה וחצי היתה בשליטתו וכמעט הגיעה להסדר חוב, זוכה לביקושים אדירים בגיוס בשוק ההון.

 

כלכלית ירושלים מקבוצת מבנה השלימה אתמול את השלב המוסדי בהנפקת אג"ח בהיקף של כ־612 מיליון שקל. החברה, שמתנהלת ללא גרעין שליטה ומנוהלת על ידי המנכ"ל דודו זבידה, גייסה את הכסף באמצעות הנפקת סדרת אג"ח חדשה (סדרה ט"ו), שמגובה בביטחונות, צמודה למדד המחירים לצרכן, נושאת מח"מ של כ־8.08 שנים ודורגה על ידי מידרוג בדירוג A3.il באופק יציב. החברה צפויה להשלים את ההנפקה בימים הקרובים.

 

עם הכסף שתגייס צפויה כלכלית ירושלים לבצע פדיון מוקדם מלא של אג"ח מסדרה י' בהיקף של כ־692 מיליון שקל. בהנפקה השתתפו גופים מוסדיים מהגדולים בשוק ונתקבלו ביקושים בהיקף כולל של יותר ממיליארד שקל. הריבית שנקבעה במכרז היתה 2.6%.

 

לקראת הגיוס העלתה מידרוג את דירוג החברה מ־Baa1.il באופק חיובי ל־A3.il באופק יציב. במידרוג ציינו כי "העלאת הדירוג ואופק הדירוג נתמכים משיפור מתמשך ביחסי האיתנות על בסיס המאזן המאוחד, העומדים על חוב נטו לשווי שוק של כ־64%. יחסים אלה השתפרו בשנה האחרונה לאור אסטרטגיית הקבוצה לעמוד בתוכניות מימושי הנכסים והקטנת רמות המינוף הכלליות. החברה יצרה נזילות מספקת ל־2017, שמהווה שנה מאתגרת מבחינת עומס הפירעונות שחל עליה, והקטינה את עומס הפירעונות החל עליה בשנים שלאחר מכן".

 

כלכלית ירושלים הציגה בדו"חות הרבעון הראשון ל־2017 עלייה ברווח הנקי, שהסתכם בכ־48 מיליון שקל לעומת כ־21 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה. ההכנסות התפעוליות מנכסים (NOI) הסתכמו בכ־187 מיליון שקל לעומת כ־202 מיליון שקל בתקופה המקבילה והרווח הנקי מנוכה הפחתות חד־פעמיות (FFO) של החברה הסתכם בכ־53 מיליון שקל, בדומה לנתון בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

 

דודו זבידה, מנכ"ל כלכלית ירושלים, אמר ל"כלכליסט" כי "הגיוס מהווה הצלחה מבחינתנו ורמות הביקושים הגבוהות הן עדות לכך. החברה מקבלת אמון מלא משוק ההון ותמשיך לפעול במקצועיות בהתאם לתוכנית האסטרטגית שכבר הוכיחה עצמה. נמשיך לפעול לקידום הקבוצה ולהשאת ערך לבעלי העניין".

 

דודו זבידה מנכ"ל כלכלית ירושלים דודו זבידה מנכ"ל כלכלית ירושלים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x