$
פרסום ושיווק

מירי רגב תקפה בחריפות את התאגיד על פיטורי שדרנית שלא פוטרה

שרת התרבות הפנתה בנאומה במליאת הכנסת אצבע מאשימה כלפי התאגיד על פיטוריה של השדרנית הים תיכונית ורד יפתחי-גרין. הבעיה: יפתחי-גרין מעולם לא פוטרה

שחר אילן ואביב גוטר 20:1920.06.17

מתחדשות התקפות הליכוד על תאגיד השידור הציבורי "כאן". שרת התרבות מירי רגב תקפה היום (שלישי) במליאת הכנסת את התאגיד על פיטוריה של השדרנית הים תיכונית ורד יפתחי גרין. זאת, למרות שיפתחי-גרין לא פוטרה מהתאגיד, אלא רק הופסקו חלק משידוריה. רגב אמרה כי "בתאגיד מפטרים אנשים שהם לא חלק מה-DNA האליטיסטי והמנותק שלהם".

 

רגב נאמה במליאת הכנסת במסגרת יום הוקרה למוסיקה הישראלית ואמרה: "יש תמיד כאלה שמשביתים שמחות. כמה אני לא מופתעת שהשבתת השמחה של היום המיוחד הזה מגיעה מתאגיד השידור הציבורי החדש שהודיע על פיטורי העורכת והמגישה המצוינת ורד יפתחי גרין, שהגישה שנים רבות תכנית מוזיקה ים תיכונית. התכנית הזו לא מתאימה ל-DNA האליטיסטי והמנותק של התאגיד החדש, ולכן הם החליטו לפטר אותה".

שרת התרבות מירי רגב שרת התרבות מירי רגב צילום: אלכס קולומויסקי

 

רגב אמרה עוד ש"מעניין איזה עלה תאנה הם ימלאו במקומה. מה שקורה שם זה פשוט לא לעניין. זה לא יכול להיות. זה כסף ציבורי ולא יכול להיות שהם עושים בו מה שהם רוצים. צריך לפקח ולוודא שהתאגיד פועל לפי נורמות ציבוריות שקופות".

 

הבעיה עם נאומה של רגב היא שיפתחי-גרין לא פוטרה מהתאגיד אלא רק הופסקו שידוריה ברשת ג', ואלה יימשכו ברשת ב'. יתרה מכך, על פי חוק התאגיד אין כל אפשרות לפטר עובדים עד למינוי המנהל הקבוע (מה שיקרה לכל המוקדם באוגוסט). רגב, כאמור, הרחיבה את דבריה וטענה כי בתאגיד "מפטרים אנשים שעבדו שם שנים ועשו עבודה מצוינת, שהם לא חלק מהפלייליסט" - אף שאין לכך כל אפשרות חוקית.

 

יפתחי גרין כתבה בפוסט בדף הפייסבוק האישי שלה כי "הערב הודיע לי מנהל רשת ג' כי לדעתו אני לא מתאימה לשדר את 'אגן הים התיכון'. 'את פחות מתאימה' אם לדייק בציטוט. אז אחרי 20 שנה של שידורי 'אגן הים התיכון' הרשו לי להיפרד כאן. כי בשידור כבר לא אוכל".

 

עם זאת, היא עצמה ציינה שהיא תמשיך לשדר ברשת ב' כל לילה בין 23:00 ל-24:00. ככל הידוע שידוריה ברשת ג' הופסקו אחרי שהודיעה שאינה מעוניינת להמשיך ברצועת השעות היומית שלה. כתוצאה מכך החליטו בתאגיד להפסיק את שידוריה ברשת ג כולל התוכנית השבועית "אגן הים התיכון" ביום שישי. מהתאגיד נמסר כי יפתחי גרין לא פוטרה והיא ממשיכה להגיש בתאגיד. התוכנית "אגן הים התיכון" לא יורדת ותמשיך בהגשתו של אבנר נעים.

 

רגב אמרה עוד בנאומה כי "מה שנחשב בעבר כמוזיקה ישראלית קנונית הדיר מתוכו חלקים נכבדים מהזמר הישראלי וכאילו ביקש לעצמו להיות מוזיקה מערבית. ואם הוא אפשר מוזיקה מזרחית, זה רק ממזרח אירופה".

 

לדבריה, "בימי הראשונים במשרד התרבות נחשפתי לחלוקת משאבים לא צודקת ומעוותת המקבעת את הליכי החשיבה האליטיסטית. ראיתי איך המוזיקה הקלאסית המערבית משופעת בתקציבים בעוד המוזיקה המזרחית, האנדלוסית, נחשבו כמוזיקה נחותה ולכן גם חסרו להם משאבים. ראיתי ולא יכולתי לשתוק. התחלתי במאבק ואני מתכוונת להמשיך בו עד שהם יהפכו כולם לחלק מהמוזיקה הישראלית".

 

מלשכת רגב נמסר בתגובה כי "ורד יפתחי-גרין פוטרה מהגשת התכנית המיתולוגית 'אגן הים התיכון'. התוכנית משודרת מזה 20 שנה עם קהל מאזינים גדול החוצה מערב ומזרח".

 

על פי לשכת רגב, התוכנית הפכה "לחלק מפס הקול של אוכלוסייה גדולה" בזכות גרין ש"הצליחה בכישוריה המקצועיים לרתק קהל רב של מאזינים ונתנה במה ליוצרים צעירים.

 

"מדובר בהדחה חמורה מרצועת שידורים חשובה שנתנה במה לזמר הים תיכוני", ממשיכה הלשכה. "פיטוריה מהתוכנית, מלמדים על ניסיון להשפיע בצורה לא מקצועית ולא עניינית על התכנים, שאמורים להיות מגוונים ולדבר לכל אוזן מוסיקלית בישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x