$
בורסת ת"א

רמי שביט יפצה את הפניקס על ירידת המחיר של מניית רשת המשביר 365

חברת הביטוח הזרימה לפני שנתיים 31 מיליון שקל לרשת בתי הכלבו בתמורה להקצאת מניות. מאז מחיר המניה ירד לעומת מחירה בעסקה, והפניקס תקבל פיצוי באמצעות הקצאה נוספת של 0.7% ממניות המשביר

ניר טל 07:4921.06.17

שנתיים עברו מאז נכנסה חברת הפניקס להשקעה ברשת המשביר 365 שבשליטת רמי שביט, ועתה היא צפויה לקבל פיצוי ממנה בגין אותה השקעה. הסיבה: מחיר המניה בשוק נמוך ממחיר המניה בעת ההשקעה של הפניקס, ולכן חברת הביטוח זכאית לפיצוי על פי הסכם השקעה בין השתיים.  

על פי דיווח של המשביר 365 מאתמול, היא צפויה להנפיק כמיליון מניות (0.7% מהון המניות) במסגרת הצעה פרטית של ני"ע לטובת הפניקס שהיא בעלת עניין (7%) ברשת בתי הכלבו. אם הנפקה זו תושלם, האחזקה של הפניקס במשביר תגדל ל־7.7%, ומנגד, אחזקתו של שביט (66.84%) תדולל ב־0.5%. בעקבות הדיווח רשמה אתמול מניית המשביר ירידה של 1.8%, והשלימה בכך צניחה של 30% מאז כניסתה של הפניקס להשקעה, במאי 2015.

 

הפניקס נכנסה להשקעה ברשת בתי הכלבו בעסקה שבמסגרתה ערכה המשביר להפניקס (נוסטרו וקופות משתתפות) הנפקה פרטית של כ־11 מיליון מניות בתמורה להזרמה של 31 מיליון שקל. ההנפקה נעשתה אז במחיר של 2.81 שקלים למניה, ששיקף הנחה של 16% על שווי המניה בשוק שעמד על 3.6 שקלים. במסגרת אותה ההנפקה קבעו, כאמור, הפניקס והמשביר מנגנון פיצוי הקובע כי בתום כל שנה בשלוש השנים שלאחר ההנפקה ייבחן שווי מניית המשביר על בסיס המחיר הממוצע בשוק במשך 30 הימים הקודמים לבדיקה.

 

 

 

על פי ההסכם, אם שווי מניית המשביר יפחת משווי ההשקעה של הפניקס, כך שמחיר מניה יעמוד בטווח של 2.8–1.4 שקלים, תשלם רשת המשביר פיצוי בדרך של הקצאת מניות שתבטיח כי גובה ההשקעה של הפניקס לא ייפגע. נכון לשער הנעילה אתמול, מחיר המניה הממוצע ב־30 הימים האחרונים עומד על 2.55 שקלים למניה, נמוך בכ־9% משער המניה בעת ההשקעה. עוד נקבע בזמנו כי במקרה קיצון שבו מחיר המניה יפחת מ־1.4 שקלים, תשלם המשביר פיצוי כספי להפניקס.

 

הסכם זהה נחתם ב־2014 בין רשת המשביר, שנזקקה להזרמת הון, להכשרה חברה לביטוח שגם לה הנפיקה המשביר מניות בהנחה על מחיר השוק שלהן, בתמורה ל־49 מיליון שקל. את הצעד הסבירו בזמנו בהנהלת המשביר בצורך של החברה להרחבת בסיס ההון, להקטנת מצבת החובות ולהגברת הסחירות בני"ע של החברה כדי להיכנס למדדים בבורסה.

 

מה דעתך על מניית המשביר 365:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

במשביר נערכו מבעוד מועד לפיצוי הצפוי להפניקס, וכבר בדו"חות הרבעון הראשון העריכו את גובה הפיצוי ב־2.4 מיליון שקל. כתוצאה מכך רשמה החברה הוצאות מימון גבוהות יחסית של 6.3 מיליון שקל, וזאת לעומת 2 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

בעקבות הצניחה בשווייה יצאה המשביר בתוכנית אסטרטגית שעיקרה מימושים של אחזקות, הקטנת המינוף והתמקדות בתחומי הליבה – רשת בתי הכלבו. צעדים אלה, לדעתו של שביט המכהן גם כמנכ"ל החברה, אמורים להיטיב עמה בעתיד, ולכן הוא ממשיך להגדיל את אחזקתו הישירה באמצעות עשרות רכישות של מניות במהלך המסחר בבורסה מתוך אמונה ששווי החברה יצמח בעתיד.

 

רמי שביט רמי שביט צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x