בורסת ת"א

עידן עופר פוגש מזומנים: החברה לישראל מכרה מניות בזן ב-200 מיליון שקל

נתח של 4% בבזן נמכר לגופים מוסדיים, על פי שווי ממוצע של 1.564 שקלים למניה - נמוך ב-5% ממחירה בפתיחת המסחר בת"א. החברה לישראל נותרה עם החזקה של 33% בבזן

אורן פרוינד 12:4119.06.17

החברה לישראלהשלימה היום (ב') מכירה של מניות בזן (בתי הזיקוק בחיפה) בהיקף של 200 מיליון שקל לגופים מוסדיים, המהווים 4% מהון המניות הרשום למסחר של החברה.  

ההפצה נעשתה הן בעסקאות מחוץ לבורסה והן דרך הבורסה במחיר ממוצע של 1.564 שקלים שמגלם הנחה של 5% על מחיר פתיחת המניה היום בבורסת תל אביב. המכירה בוצעה באמצעות לאומי פרטנרס והיא כללה חבילה של 128 מיליון מניות והסתיימה בתוך עשר דקות.

 

לאחר המכירה יורדת ההחזקה של החברה לישראל בבזן ל-33%. מניית בזן זינקה מתחילת השנה ב-30% והיא נסחרת היום בשווי של 5 מיליארד שקל. השותפה הבכירה השנייה בבזן היא חברת פטרוכימיים, המחזיקה ב-17% מהמניות.

 

לפני שבועיים הודיעה המועצה הארצית לתכנון ובנייה על אישור עקרוני להרחבת מתחם בתי הזיקוק. מדובר בהרחבה צנועה יחסית, תוספת של 5% לשטח במקום 20% שביקשה החברה במקור, ובבתי הזיקוק ינצלו את המהלך כדי להחליף תשתיות הולכה ישנות, חלקן מימי המנדט הבריטי, וגם להקים במקום תחנת כוח פרטית בהספק של עד 140 מגה־ואט.

 

בזן סיימה את הרבעון הראשון עם ירידה חדה של 40% ב-EBITDA המנוטרל (לעומת הרבעון המקביל) ל-74 מיליון דולר - ירידה שיוחסה בעיקר לעלות השיפוץ במתקני החברה. מרווח הזיקוק המנוטרל, שמאפיין את הפער בין החומרי הגלם שהיא רוכשת לבין התזקיקים שהיא מייצרת, ללא השפעת השיפוץ, נאמד ב-7.3 דולר לחבית, בהשוואה ל-6.8 דולר לחבית ברבעון המקביל.

 

 

בזן בזן צילום: אלעד גרשגורן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x