$
שווקי חו"ל

אמזון רוכשת את הול פודס מרקט תמורת 13.7 מיליארד דולר

רשת הקניות המקוונות תרכוש את הול פודס, המתמחה במזון בריא ואורגני, תמורת 42 דולר למניה - פרמיה של כ-30%

עומר כביר 16:1616.06.17

אמזון נכנסת בגדול לתחום הקניות הפיסיות - החברה הודיעה היום על רכישת רשת המזון האורגני הול פודס מרקטתמורת 13.7 מיליארד דולר במזומן.

 

רשת הקניות המקוונות תרכוש את הול פודס תמורת 42 דולר למניה - פרמיה של כ-30% על מחיר הסגירה של המניה אתמול בוול סטריט. 

 

מייסד ומנכ"ל הול פודס, ג'ון מקי, שצפוי להישאר בתפקידו, אמר: "השותפות הזו מספקת הזדמנות למקסום את הערך של הול פודס לבעלי המניות, ובמקביל להרחיב את המשימה שלנו לספק איכות גבוה, חוויה, נוחות וחדשנות ללקוחותינו". מטה הרשת ימשיך לפעול מאוסטין, טקסס. השלמה העסקה מותנית באישור בעלי המניות של הול פודס, אישור רגולטורי ותנאי סגירה אחרים

 

"מיליוני אנשים אוהבים את הול פודס מרקט כי הם מציעים את המזונות הטבעיים והאורגניים הטובים ביותר, והופכים את האכילה הבריאה לכיפית", אמר מייסד ומנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס,. "הול פודס מרקט מענגים ומזינים לקוחות קרוב לארבעה עשורים – הם עושים עבודה מדהימה ואנחנו רוצים להמשיך אותה".

 

הול פודס, שנוסדה ב-1978, נחשבת לחלוצה בתחום מזון הבריאות והמזון האורגני. לחברה 460 סופרים בארה"ב, קנדה ובריטניה, בהם היא מוכרת בעיקר מזון טרי ומזון בריאות, תוך ניסיון להסתמך ככל האפשר על ספקים מקומיים. בניגוד לרשתות סופרים אחרות בארה"ב, שמוכרות כמות נכבדה של חטיפים מתוקים ומלוחים ושאר מזונות ממכרים ומזיקים, הול פודס ידועה בכך שסניפיה אינם מחזיקים מותגי מיינסטרים מוכרים אלא רק כאלו שמתמקדים במזונות בריאים ואורגניים. בשנת הכספים 2016 עמדו הכנסות החברה, שמעסיקה כ-87 אלף עובדים, על 16 מיליארד דולר.

  

הול פודס מרקט הול פודס מרקט צילום: בלומברג

 

  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x