$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

יועצת רה"מ שפוטרה בשל ניגוד עניינים עוברת לאי.די.בי

פרח לרנר, לשעבר יועצת בכירה לרה"מ, נחשדה כי השתמשה בקשריה לקידום עסקי בעלה שלו משרד יחסי ציבור. היא הגיעה להסדר עם הפרקליטות בו הודתה בעבירות של ניגוד עניינים, פוטרה והורחקה משירות המדינה ל-5 שנים. לרנר תמונה לסמנכ"לית רגולציה בדסק"ש

גולן חזני 06:4915.06.17

מינוי יוצא דופן בקבוצת אי.די.בי שבשליטת אדוארדו אלשטיין. ל"כלכליסט" נודע כי פרח לרנר, יועצת רה"מ בנימין נתניהו שפוטרה, תמונה לסמנכ"לית רגולציה בחברת דסק"ש ותעניק שירותים גם לחברה האם אי.די.בי פיתוח ולחברות הבנות של הקבוצה בתחום של קשרי ממשל. לרנר מקורבת עד היום לנתניהו.

 

 

לרנר פוטרה משירות המדינה בפברואר האחרון, לאחר שעמדה במרכזה של סערה בה נחשדה כי השתמשה בקשריה לקידום העסקים של בעלה אבי לרנר, בעל משרד יחסי הציבור והייעוץ האסטרטגי לרנר.קום.

 

במסגרת החקירה נגד לרנר, שנהפכה גלויה באוקטובר, נגבו עדויות רבות, נתפסו מסמכים בהיקף נרחב ולרנר נחקרה באזהרה בחשד לקבלת דבר במרמה. המשטרה הודיעה לפני שנה כי בידיה ראיות לכאורה לכך שלרנר, ששימשה יועצתו של נתניהו לענייני הכנסת, פעלה בניגוד עניינים והעבירה מידע שאינו נגיש לציבור למקורב לה, בהתייחס לגורמים שהיו בהתקשרות עסקית עמו. עוד נמסר כי המשטרה תעביר את ממצאיה למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, אשר ליוותה את החקירה.

 

בסופו של דבר, בפברואר, הגיעה לרנר להסדר מותנה עם הפרקליטות בו הודתה בעבירות משמעת ופעולות תוך ניגוד עניינים, פוטרה בהסכמתה משירות המדינה, הורחקה משירות המדינה ל-5 שנים ושילמה קנס של 20 אלף שקל.

 

המשמעות של הסדר מותנה היא שהחשוד מודה בביצוע עבירה ומתחייב לקיים תנאים שיפורטו בהסדר. במקרה שהחשוד יקיים את התנאים - לא יוגש נגדו כתב אישום, והתיק נגדו ייסגר בעילה של "סגירה בהסדר". במקרה שהחשוד לא יקיים את התנאים במועד עליו הוסכם - יוגש כתב אישום, וינוהל נגדו הליך פלילי בבית המשפט.  

פרח לרנר. מצאה ג'וב חדש פרח לרנר. מצאה ג'וב חדש

 

 

בתום בחינת תיק החקירה הגיעה הפרקליטות למסקנה כי מעשיה של לרנר עולים לכאורה לכדי עבירה של מרמה והפרת אמונים. עם זאת, על דעת פרקליט המדינה והמשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, הוחלט כי במכלול נסיבות העניין - האינטרס הציבורי ימוצה אם לרנר תסכים להודות במעשיה מיד בתחילת ההליך ותסכים לענישה משמעותית מוסכמת בהליך משמעתי - הכוללת פיטורים ופסילה לשנים ארוכות משירות המדינה, יחד עם ענישה נלווית נוספת.

 

בעקבות עזיבת גבריאלי

 

לרנר מצטרפת לאי.די.בי כחצי שנה אחרי אותו הסדר ובחברה הסבירו כי לאחר עזיבתו של חיים גבריאלי נותרה הקבוצה בלי פונקציה בכירה שתטפל בנושאי קשרי ממשל. גבריאלי ששימש כמנכ"ל היה בעל קשרים והיכרויות במסדרונות השלטון בתחום הרגולציה, ועם עזיבתו נותר חלל בתחום שאותו נבחרה למלא לרנר, שהינה חסרת ניסיון בחברות ציבוריות בורסאיות ושוק ההון, אבל בעלת קשרים לא רעים במסדרונות השלטון ובליכוד.

 

יש לזכור כי אלשטיין מצוי בעיצומו של תהליך רגולטורי קשה שבו הוא נלחם נגד מכירת מניות השליטה בכלל ביטוח, מול הממונה על הביטוח ושוק ההון דורית סלינגר.

במסגרת זו אולץ אלשטיין למכור 5% ממניות החברה, אם כי ביצע זאת בעסקת "סוואפ" שמעניקה לו אפשרות ליהנות מעלייה בשווי המניה עד סוף 2019, ולהיות חשוף לסיכון שבירידה של השווי.

 

אי.די.בי מחזיקה גם בשליטה בחברות הסלולר וטלפוניה סלקום, שמתמודדת עם אתגרים רגולטורים במשרד התקשורת, בשופרסל שמתמודדת עם אתגרים בתחום הקמעונאות וחברת נכסים ובניין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x