$
המלצות ואזהרות

יותר מדי גז: בנק ירושלים ממליץ למכור ישראמקו, דלק קידוחים ורציו

בבנק כותבים כי "מתחילת השנה לא חל שינוי מהותי בשווי מאגרי תמר ולווייתן. מנגד, שווי השוק של תמר עלה בכ-8%, ומגלם לטעמנו הנחות אופטימיות ביחס לסיכון הגובר בתחילת העשור הבא"

גיל קליאן 11:2414.06.17

גל רייטר, אנליסטית האנרגיה של בנק ירושלים ברוקראז', מפחיתה היום (ד') מחיר יעד ליחידות ההשתתפות של ישראמקו, דלק קידוחים ורציו אל מתחת למחיר השוק.

 

רייטר כותבת כי "מאז תחילת השנה לא חל שינוי מהותי בשוויים הכלכלי של מאגרי תמר ולוויתן. מנגד, שווי השוק של תמר עלה בכ-8%, על רקע מדיניות חלוקת דיבידנד של ישראמקו, ומגלם לטעמנו הנחות אופטימיות ביחס לסיכון הגובר בתחילת העשור הבא - עליה בחוסר הודאות והתפתחות תחרות בשוק המקומי. תרחיש חיובי של ייצוא אזורי כבר מגולם בשווי הנוכחי של המאגרים, למרות שטרם נחתמו הסכמי ייצוא, וזו ממשיכה להיות אבן הדרך המרכזית לשנת 2017.

מה דעתך על מניית ישראמקו יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"בעקבות ירידת שער הדולר (8% מתחילת השנה) וחלוקות דיבידנד בישראמקו (500 מיליון דולר) ובדלק קידוחים (180 מיליון דולר) אנו מפחיתים את מחירי היעד ואת ההמלצה לישראמקו: אנו מורידים את ההמלצה לישראמקו לתשואת חסר ומפחיתים את מחיר היעד ל-41 אגורות, נמוך בכ-25% ממחיר יחידות ההשתתפות בשוק. להערכתנו, חשיפה למאגר תמר עדיפה באמצעות השקעה בדלק קידוחים.

 

"דלק קידוחים ממשיכה להיות המניה המועדפת עלינו בסקטור. החשיפה למאגר תמר תחומה בזמן, וכל התמורה נטו צפויה להיות מחולקת כדיבידנד למשקיעים. בתחילת העשור הבא דלק קידוחים תישאר עם חשיפה כמעט טהורה ללווייתן, על הסיכוי-סיכון הכרוך בכך. אנו מפחיתים את מחיר היעד ל- 12.21 שקל, נמוך בכ-10% ממחיר יחידות ההשתתפות בשוק ומותירים את המלצתנו על תשואת שוק.

 

"רציו חוזרת להיות המניה הזולה ביותר בסקטור. אנו מותירים את המלצתנו לרציו על תשואת שוק, ומפחיתים את מחיר היעד ל-2.5 שקל למניה, נמוך בכ-4% ממחיר יחידות ההשתתפות בשוק. אנו ממשיכים להמתין להתפתחויות מסחריות בלוויתן ובראשם חתימה על הסכמי ייצוא נוספים".

 

 

קידוח תמר קידוח תמר צילום: אלבטרוס

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x