$
שווקי חו"ל

תם עידן: וריזון השלימה את רכישת עסקי הליבה של יאהו

בכך סיימה רשמית יאהו את תפקידה כאחד הגופים העצמאיים המשפיעים בתולדות האינטרנט. עם השלמת העסקה עוזבת מריסה מאייר את החברה, עם מענק פרישה בשווי של 23 מיליון דולר. הרחבה נוספת מייד

מיקי גרינפלד 17:2913.06.17

תם עידן: וריזון השלימה את רכישת עסקי הליבה של יאהו תמורת 4.48 מיליארד יורו. עם השלמת העסקה עוזבת המנכ"לית מריסה מאייר את החברה, עם מענק פרישה בשווי של 23 מיליון דולר.  

למרות הגסיסה ארוכת השנים, השלמת העסקה מסמנת רשמית את סופה של יאהו כאחד הגופים העצמאיים המשפיעים בתולדות האינטרנט.

 

בחודש יולי 2016 הודיעה וריזון על רכישת עסקי הליבה של יאהו, שכוללים בעיקרם את פעילות התוכן באינטרנט (כולל יאהו ספורט ויאהו פייננס), לצד כמה נכסים נדל"ן, תמורת 4.8 מיליארד דולר. בשיאה, ערב פקיעת בועת הדוטקום, עמד שווי השוק של יאהו על 125 מיליארד דולר.

 

לאחר ההודעה על העסקה ביולי שעבר חשפה יאהו כי נפגעה משתי פריצות ענק למחשבי החברה, ב-2013 ו-2014, ואלה פגעו ביותר ממיליארד חשבונות מתמשים. לאחר חשיפת האירועים הגיעו וריזון ויאהו להסכמה על הפחתת מחיר העסקה ב-350 מיליון דולר.

 

לאחר העסקה נותרת "יאהו" עם החזקות בעליבאבא, ביאהו יפן, סכום מזומן משמעותי בזכות העסקה, החזקות מיעוט שוליות, ופורטפוליו של פטנטנים. החברה ונכסיה יאוגדו מחדש תחת השם אלטבה (Altaba). הדיקטור תומאס מקלנרני (Thomas McInerney) צפוי לכהן כמנכ"ל החברה.

 

 

 

ספק אם זה העתיד שלו קיוו המייסדים של יאהו דייוויד פילו וג'רי יאנג ביום ההנפקה באפריל 1996. ביום המסחר הראשון שלה רשמה מניית יאהו זינוק של 270% לעומת מחיר ההנפקה. היה לה הכל – משתמשים, שירותים מסעירים, עובדים מוכשרים. רק דבר אחד היה חסר: הנהגה מיומנת שתדע להתמודד בהצלחה עם המשבר הכלכלי.

 

מינוי מאריסה מאייר ב-2012, עד אז אחת הדמויות הבכירות בגוגל, הפיח רוח חדשה ביאהו, לאחר שרשרת של חילופי מנכ"לים שנמשכה כשלוש שנים. מאייר נתפסה כמשיח שיכול להציל את החברה, אבל אחרי מספר שנים היה ברור שמה שמאייר מנסה לעשות פשוט לא עובד ושדרוש שינוי דראסטי הרבה יותר. 

 

מריסה מאייר מריסה מאייר צילום: איי אף פי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x