$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הסכם פשרה ברוש - אלקוברה; הקרן תמנה שני דירקטורים

מנכ"ל קרן ברוש אמיר אפרתי יצורף לדירקטוריון החברה, לצדו על יובל ינאי. הקרן תוכל להיפגש עם מועמדים למיזוג עם אלקוברה ונציגיה יתפטרו מהדירקטוריון אם מיזוג שכזה יצא לדרך בניגוד לעמדתם

גולן חזני 11:1212.06.17

הסכם פשרה הושג הבוקר בין חברת אלקוברה לקרן ברוש, במסגרתו נקבע שברוש תמנה שני דירקטורים מטעמה לדירקטוריון החברה, כך נודע ל"כלכליסט". הדירקטורים יהיו אמיר אפרתי, מנכ"ל קרן ברוש, ויובל ינאי.  

ברוש הסכימה לדחיית האסיפה הכללית של החברה ל-1 בספטמבר במקום ל-1 ביולי. אפרתי התחייב כי ברוש תצביע באסיפות הכלליות בהתאם לעמדה שיציג מטעמה בישיבות הדירקטוריון.

 

הקרן תוכל להיפגש עם מועמדים פוטנציאליים למיזוג עם אלקוברה אולם במקרה שלא תהיה מרוצה מהתהליך, או במקרה שהחזקותיה במניות החברה יירדו למחצית מהיקפן כיום (מחזיקה 17%), השניים יתפטרו מיידית מהדירקטוריון. עוד נקבע שהנהלת החברה תקצץ משמעותית את הוצאותיה.

 

ברוש יצאה לפני חודשיים למאבק בחברה. הקרן טענה בין היתר כי הוצאות השכר בחברה מופרזות וביקרה את השכירות היקרה של המשרדים במגדלי עזריאלי. המאבק בין ברוש ואלקוברה, שמנייתה איבדה 95% מערכה, אף הגיע לפתחו של בית המשפט.

 

ביום שישי הגישה חברת ריגנרה של מריוס נכט ויצחק פטרבורג הצעה למיזוג והצעת רכש עם אלקוברה לפי שווי 95 מיליון דולר לריגנרה ושל 47.5 מיליון דולר לאלקוברה (הנסחרת לפי שווי 35 מיליון דולר).

 

אמיר אפרתי מנכ"ל קרן ברוש אמיר אפרתי מנכ"ל קרן ברוש צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x