$
בורסת ת"א

קנון שולחת את או.פי.סי יש' להנפקה בת"א לפי שווי של 350 מיליון דולר

החברה הבת של איי.סי.פאואר מקבוצת קנון של עידן עופר מתכוונת לגייס 100 מיליון דולר - הגישה תשקיף לרשות ני"ע לקראת ההנפקה, שתלווה בחיתום מלא

ניר טל 10:0912.06.17

חברת או.פי.סי ישראל (לשעבר תחת השם ICPI) נערכת להנפקת ראשונית (IPO) בבורסת תל אביב. החברה שבשליטת איי.סי.פאוואר מקבוצת קנון של עידן עופר, צפויה לגייס כ-100 מיליון דולר, לפי שווי מוערך של 350 מיליון דולר. בימים האחרונים הגישה החברה תשקיף לרשות לני"ע.

 

בשלב זה קיבלה או.פי.סי ישראל חיתום מלא להנפקה, כולל התחייבות לרכישת מניות שניתנה מצד מספר חתמים, לרבות פועלים איי.בי.אי וברק קפיטל. אם ההנפקה לא תצא לדרך, לאומי פרטנרס, החתם המוביל של ההנפקה, התחייב לקנות כ-10% מהחברה (מותנה באישור הבנק) לפי השווי הנוכחי כחברה פרטית. על פי מקורבים להנפקה, השווי המוערך של החברה לצורך הגיוס נמוך מהשווי הריאלי של החברה.

 

או.פי.סי ישראל היא זרוע הפעילות של חברת תחנות הכוח איי.סי.פאוואר בישראל. לחברה שלושה נכסים מרכזיים. הראשון, תחנת הכוח OPC שבמישור רותם, בעלת הספק של 440 מגה-וואט, בה מחזיקה החברה כ-80% ופועלת מזה 4 שנים. נכן לרבעון הראשון של שנת 2017 הניבה תחנת הכוח בחדרה מחזור הכנסות של 87 מיליון דולר ו-EBITDA מתואם של 28 מיליון דולר.

 

הנכס השני הוא תחנת הכוח OPC חדרה (100%) שבשלב זה מספקת 18 מגה-וואט למפעל נייר חדרה. בשנה שעברה החלה החברה בבניית תחנת כוח חדשה באזור בהשקעה של 1 מיליארד שקל, שעל פי הצפי תהיה בעלת הספק של 160 מגה-וואט. נכון לרבעון הראשון של השנה הניבה תחנת הכוח בחדרה הכנסות של 12 מיליון דולר אך לא הייתה רווחית.

 

הנכס השלישי של או.פי.סי ישראל הוא ההחזקה (95%) בחברת צומת אנרגיה אותה רכשה החברה לפני כחודשיים. לצומת אנרגיה זכויות להקמת תחנת כוח מגז טבעי בהספק של 400 מגה-וואט. על פי הערכות צפויה החברה להשקיע כ-300 מיליון דולר בהקמת התחנה בסמוך לקריית גת.

 

במהלך הרבעון הראשון הנפיקה או.פי.סי ישראל, תחת ניהולו של גיורא אלמוגי, אגרות חוב בהיקף של 320 מיליון שקל בהנפקה פרטית למספר גופים מוסדיים. אלה שימשו את החברה למחזור הלוואות, ובעיקר הלוואה של 62 מיליון דולר שניתנה בזמנו ע"י עמיתים להקמת התחנה במישור רותם. ההנפקה של החברה בבורסה המקומית צפויה להזרים לקופתה כ-100 מיליון דולר שישמשו אותה בעתיד להרחבת פעילותה ולהשקעה בתחנות כוח, בכפוף למגבלות הצפויות ליצרני חשמל פרטיים בישראל.

 

עידן עופר עידן עופר צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x