$
בורסת ת"א

הצלחת ההנפקה של אירונאוטיקס שווה מיליונים למנכ"ל וליו"ר

למנכ"ל עמוס מתן וליו"ר איתן בן אליהו הוקצו חבילות של אופציות לרכישת מניות שיבשילו לאחר ההנפקה

עמיר קורץ 07:0112.06.17

עלות העסקתו של מנכ"ל אירונאוטיקס עמוס מתן, לשעבר מנכ"ל סולתם שמכהן בתפקיד מאז יוני 2013, עמדה ב־2016 על 932 אלף דולר. לצד שכר חודשי של 122 אלף שקל, הוא זכאי לבונוס בגובה של עד 12 חודשי משכורת בהתאם לעמידה ביעדים. למתן הוקצו בנוסף כמה חבילות של אופציות לרכישת מניות שיבשילו כולן לאחר ההנפקה. לאחר השלמת ההנפקה הוא יהיה זכאי גם לבונוס חד־פעמי בגובה 0.4% מהשווי שיקבע לחברה בהנפקה בנוסף ל־300 אלף דולר. כלומר, אם החברה תצליח לקבל את השווי המינימלי שהיא מכוונת אליו בהנפקה הוא צפוי לקבל עבורה בונוס כולל של כ־1.5 מיליון דולר. בנוסף הקצה הדירקטוריון למתן אופציות בשיעור 2% מהון החברה (בדילול מלא) לאחר ההנפקה בהנחה של 7% על שער המניה שייקבע.

 

 

יו"ר הדירקטוריון של אירונאוטיקס הוא מפקד חיל האוויר לשעבר, איתן בן אליהו, ששכרו החודשי עומד על 60 אלף שקל פלוס מע"מ. בנוסף הוא זכאי למענק של עד שש משכורות, בהתאם לעמידה ביעדים. בן אליהו קיבל גם שתי מנות של אופציות לרכישת כ־350 אלף מניות החברה. עם השלמת ההנפקה יקבל בן אליהו מענק חד פעמי של 0.2% משווי החברה בהנפקה בנוסף ל־100 אלף דולר. כלומר, אם אירונאוטיקס תקבל את השווי המבוקש הבונוס של בן אליהו עבור ההנפקה עשוי להגיע לכ־700 אלף דולר.

 

בנוסף, בסמוך לביצוע ההנפקה אישר הדירקטוריון להקצות לו 1.25% מהון החברה בדילול מלא מיד לאחר ההנפקה במחיר מימוש הכולל הנחה של 7% על שער המניה שייקבע בהנפקה.

 

סמנכ"ל הכספים שאול גלעד צפוי לקבל עם השלמת ההנפקה בונוס בגובה 0.2% מהשווי שיקבע לחברה בנוסף ל־100 אלף דולר. שאר בכירי החברה קיבלו אופציות במחירי מימוש נמוכים ואפשרות לרכוש מניות בהנחה עם השלמת ההנפקה. בסך הכל, לפי החברה, יחולקו לעובדים מסוימים, כולל היו"ר והמנכ"ל, אופציות לרכישה של 5.75% מהון המניות שלה בהנחה של 7% על מחיר המניה שייקבע בעת ההנפקה.

 

בדיקטוריון אירונאוטיקס חברים גם הדי בן־סירא ושי אילון, שותפים מנהלים בקרן KCPS, מני וסרמן ודני שירזי מקרן בראשית, ויונתן קולבר וסמי תותח מקרן ויולה. בסמוך ליציאה להנפקה חתמו שלוש הקרנות על הסכם שליטה משותפת לשלוש שנים הקובע כי יצביעו ביחד על מינוי של עד 10 דירקטורים בחברה, אך לא מן הנמנע כי הן יממשו את האחזקות עוד הרבה קודם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x