בורסת ת"א

די.בי.אס.איי מימשה מניות שגריר בכ-10 מיליון שקל

לאחר זינוק של 112% מתחילת השנה - חברת ההשקעות שבבעלות ברק דותן ויוסי בן שלום מכרה בחמישי 7% ממניות החברה במחיר של 18.2 שקל למניה, נמוך ב-3.5% ממחיר הנעילה

ניר טל 09:2911.06.17

לאחר עלייה של 112% מתחילת השנה במניית שגריר, בעלי השליטה מוכרים מניות: חברת ההשקעות DBSI של ברק דותן ויוסי בן שלום מכרה 7% מהון המניות של שגריר תמורת -10 מיליון שקל.  

שגריר דיווחה הבוקר לבורסה (א')  כי DBSI מכרה כ-550 אלף מניות של החברה ביום חמישי האחרון במחיר של 18.2 שקלים למניה, נמוך בכ-3.5% ממחיר הנעילה באותו יום, שבו נרשם מחזור מסחר גבוה של 15 מיליון שקל. לאחר המכירה נותרה DBSI עם החזקה של 28.9% (לעומת 35.7% טרם המהלך).

 

קבוצת שגריר מסתמנת עד כה כאחת הכוכבות של השנה הנוכחית בקרב מניות החברות הקטנות. מאז הדו"ח הכספי לרבעון הראשון רשמה החברה עלייה מצטברת של 57% במחזור יומי ממוצע הנושק ל-4 מיליון שקל, גבוה מהחברות בסדר גודל דומה. בעלי המניות המרכזיים בחברה לצד DBSI הם קופות הגמל של הפניקס (9.7%), בית ההשקעות מור (7.6%) ומיטב דש (7.42%).

 

לצד שיפור בתוצאות הכספיות, החברה דיווחה ביום חמישי האחרון כי חתמה על הסכם ביניים מול עיריית חיפה להקמת מערך תחבורה שיתופית, בהמשך לדיווחים קודמים על מו"מ בין הצדדים ולהגדרה של החברה כספק יחיד ע"י העירייה להפעלת המערך. הסכם הביניים מול עיריית חיפה הוא למעשה אישור ליציאת הפרויקט לדרך - אם כי באופן רשמי החוזה ייחתם בחודש הבא.

 

מדובר בהפעלת מערך תחבורה שיתופית A2B (השכרת רכב מנקודה מסוימת והחזרתו בנקודה אחרת כאשר התשלום נקבע על בסיס זמן וק"מ) במסגרתו תרכוש החברה כ-100 רכבים בשלב ראשון, והעירייה תקצה כ-300 מקומות חניה בתוספת שילוט הנדרש לרכבים אלו.

 

גם בעיריית נתניה הוכרה קאר2גו כספק יחיד של החברה לצורך פרויקט עתידי. לאלה צפויים להתווסף פרויקטים נוספים בירושלים ובמלטה, שם זכתה החברה במכרז להקמת מערך תחבורה שיתופית לפרק זמן בן 10 שנים. בימים אלו היא נמצאת בשלב ההקמה הסופי של פרויקט הדגל שלה - מיזם אוטו-תל בתל אביב - שצפוי לפעול בחודש אוקטובר הקרוב.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x