$
שווקי חו"ל

מיזם השכרת אופניים סיני רוצה לגייס לפי שווי של 3 מיליארד דולר

אופו מעלה הילוך מול יריבתה מובייק - מעוניינת לגייס חצי מיליארד דולר ולהרחיב את פעילותה ל-20 מדינות ול-200 ערים עד סוף השנה

בלומברג 19:2509.06.17

סטארט-אפ השכרת האופניים הסיני אופו (Ofo) מתכוון לגייס הון לפי שווי של 3 מיליארד דולר. לפי גורמים באופו, החברה מקווה לגייס 500 מיליון דולר. סבב הגיוס הנוכחי באופו מגיע חודשים ספורים לאחר שהיא גייסה 450 מיליון דולר משורת משקיעים ביניהם ענקית שיתוף הנסיעות הסיני דידי צ'ושינג, אנט פייננשל של מייסד עליבאבא ג'ק מא, ו-DST הרוסית.

 

זריקת מזומנים תחזק את אופו בתחרות מול יריבתה העיקרית מובייק וכן מול חברות סטארט-אפ אחרות בשוק הסיני הצומח של אפליקציות שיתוף אופניים. עד היום גייסה אופו לפחות 650 מיליון דולר בהון סיכון וזכתה להערכת שווי של 2 מיליארד דולר לפחות. אופו מתכננת להרחיב את פעילותה ל-20 מדינות ול-200 ערים עד סוף השנה.

 

יריבתה מובייק, שבה מושקעת גם ענקית המדיה החברתית הסינית טנסנט, מתכוונת גם היא לפעול ב-200 ערים ברחבי העולם עד סוף השנה. המייסד השותף של אופו, ז'אנג סידינג, אמר באפריל כי התחרות בין שתי החברות, שמלווה גם בסובסידיות נדיבות ללקוחות, כבר מקרבת את תחום שיתוף האופניים לקטגוריה של בועה.

 

אופניים להשכרה של אופו אופניים להשכרה של אופו צילום: china daily

בטל שלח
    לכל התגובות
    x