שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מיטב דש מעניק צ'אנס נוסף ל-XIO: ארכה של 75 ימים למימוש מהלך רכישת השליטה

הקרן הבריטית סינית הודיעה למיטב דש לאחרונה כי בכוונתה לפעול לביצוע העסקה באמצעות הקמת קרן ייעודית חדשה לעסקה, כאשר הגורם שישלוט במיטב דש יורכב מ"בעלי מניות בלתי תלויים"

רעות שפיגלמן 14:4608.06.17

למרות שימי החסד שהעניקו בעלי השליטה של מיטב דש לקרן ההשקעות הבריטית-סינית XIO חלפו שלשום, מודיעה היום (ה') מיטב דש כי החליטה לתת לקרן צ'אנס נוסף למימוש מהלך רכישת השליטה. בית ההשקעות מעניק ארכה של 75 ימים, במהלכם הקרן נדרשת להגיש את הבקשות הרגולטוריות לקבלת היתר השליטה.

 

 

על פי הדיווח, תקופה זו היא עד ה-21 לאוגוסט. אולם אם תוך חודש ימים (עד ה-7 ביולי) XIO לא תציג למיטב דש מזכר הבנות מחייב על בסיס מתווה מעודכן, הרי שהאחרונה תוכל לבטל את העסקה לאלתר - ללא תקופת ריפוי נוספת.

 

הכוונה במתווה המעודכן מתייחסת לכך ש-XIO הודיעה למיטב דש לאחרונה כי בכוונתה לפעול לביצוע העסקה באמצעות הקמת קרן ייעודית חדשה לעסקה. בהתאם למתווה החדש הגורם שישלוט במיטב דש (ככל שתושלם העסקה) יורכב "מבעלי מניות בלתי תלויים בעלי שם אשר כוללים לפחות בעל מניות ישראלי אחד אשר ישמש גם כיו"ר הדירקטוריון לאחר השלמת העסקה", כך נוסח הדיווח למשקיעים היום. 

 

יחד עם זאת מציינת בבית ההשקעות כי אין כל וודאות להשלמת העסקה, וגם ככל שתגיש XIO את הבקשות לאישורים הרגולטורים, לא בטוח שהממונה על אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצרף דורית סלינגר, תאשר אותה.

 

עסקת המכירה של מיטב דש סוכמה בנובמבר האחרון, ובמסגרתה נקבע שקרן XIO תרכוש את בית ההשקעות על פי שווי של 1.5 מיליארד שקל. ואולם בהמשך נחשפה תביעת ענק נגד הקרן, שהטילה צל על העסקה. במסגרת התביעה טען המיליארדר הסיני זי זיקון (המכונה מיסטר זי) כי השקיע בקרן 940 מיליון דולר – ההון הראשוני שאיפשר ל-XIO לבצע שתיים מהרכישות הראשונות שלה (של חברת דשנים גרמנית ורכישה של חברת המיכשור הרפואי הישראלית לומניס מיקנעם).

 

זיקון תבע את XIO במרץ האחרון בטענה שהוא השקיע סכום עתק של כ־940 מיליון דולר בקרן ב־2014, אך זו לא מכירה בו ובכספו, ומנהליה קשרו קשר להונות אותו ולגזול את כספו. בסביבת XIO אומרים כי מדובר בטענות מכפישות כלפי הקרן ואנשיה, וכי התובע אינו קשור לקרן.

 

 

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש צילום: עמית שעל

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x