בורסת ת"א

רשות ני"ע פשטה על משרדי מזור רובוטיקה: חשד למידע פנים בעסקת מדטרוניק

החברה דיווחה לבורסה כי בחודש שעבר פשטו חוקרי הרשות על משרדי החברה בקיסריה, ערכו חיפוש וחקרה באזהרה נושאי משרה; ל"כלכליסט" נודע כי על פי החשד גורמים בחברה הדליפו מידע פנים לגורמים חיצוניים על העסקה שנרקמה עם מדטרוניק, ואלה רכשו ניירות ערך שלה כשבידם המידע הרגיש בטרם דווח על העסקה למשקיעים בבורסה

תומר גנון ודרור רייך 15:0308.06.17

רשות ני"ע חוקרת חשד לשימוש במידע פנים בחברת המכשור הרפואי מזור רובוטיקה. החברה דיווחה היום (ה') לבורסה כי בחודש שעבר (מאי) פשטו חוקרי הרשות על משרדי החברה בקיסריה, ערכו חיפוש וחקרו באזהרה נושאי משרה.

 

על פי ההודעה, לא ידוע לחברה מה החשדות הנחקרים. עם זאת, ל"כלכליסט" נודע כי החשד הוא סביב השימוש במידע פנים שקשור בעסקה גדולה שעליה חתמה מזור רובוטיקה עם ענקית הציוד הרפואי האמריקאית מדטרוניק - עסקה שבמהלכה הפכה מדטרוניק לבעלת מניות בחברה. על פי החשד, גורמים בחברה הדליפו מידע פנים לגורמים חיצוניים על העסקה שנרקמה, ואלה רכשו ניירות ערך שלה כשבידם המידע הרגיש בטרם דווח על העסקה למשקיעים בבורסה. 

 

 

במאי 2016 נכנסה מזור להסכם מהותי עם ענקית המכשור הרפואי מדטרוניק, ועתידה תלוי מאוד באופן מימושו. ההסכם מבוסס על שני שלבים: השלב הראשון - קידום מכירות משותף, שמתבצע כעת ומוגבל לארה"ב בלבד; והשלב השני - שיווק על ידי מדטרוניק בכל העולם, שיתקיים לאחר עמידה באבני דרך שסביר מאוד שיושגו. המעבר לשלב השני תלוי בהסכמתה של מדטרוניק והוא יחל לא יאוחר מפברואר 2018.

 

מניית מזור טפסה בחדות בחודשים האחרונים, ומאז מרץ הוסיפה לערכה למעלה מ-55% ושווי החברה חצה את רף מיליארד הדולרים עוד לפני שעברה לרווח תפעולי. מזור היא מובילה עולמית בתחומה - מערכות הנחיה רובוטית לניתוחי עמוד שדרה. מערכותיה מאפשרות לערוך ניתוח מדויק באמצעות זרוע רובוטית. היקף החדירה של מערכות ניתוחי עמוד שדרה נמוך, אך ישנו פוטנציאל צמיחה מהותי לפעילות של מזור.

 

 

 

מזור סיימה את הרבעון הראשון של 2017 עם צבר הזמנות (שטרם סופקו) של 14 מערכות כאשר את כל שנת 2016 סיימה מזור עם צבר הזמנות של 21 מערכות. מניית החברה הנמנית על מדד ת"א 90 (כמניה דואלית, במקביל למסחר בנאסד"ק) גם היתה אחת הכוכבות של הבורסה בת"א בשנת 2016, עם זינוק כולל של 119%.

 

מנכ"ל מזור -  אורי הדומי מנכ"ל מזור - אורי הדומי צילום: אסף שילה- ישראל סאן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x