$
בורסת ת"א

הטירוף לנדל"ן בחו"ל: ב-3 דקות האפ גייסה 25 מיליון שקל לפרויקט בארה"ב

קרן ההשקעות בנדל"ן גייסה את הכסף להקמת מגדל דירות בן 42 קומות בעיר ג'רזי סיטי שבמדינת ניו ג'רזי בארה"ב; התשואה הצפויה תנוע בין 26.5% ל-30.6% בשנה

אורן פרוינד 16:0706.06.17

משרד האוצר דיווח היום (ג') על ירידה של 8% ברכישת דירות בישראל ברבעון הראשון של השנה, אבל נראה כי הביקוש להשקעות בנדל"ן בחו"ל ממשיך להיות גבוה. בתוך שלוש דקות בלבד מתחילת הליך הגיוס שאושר על ידי הרשות לניירות ערך, גייסה יזמית הנדל"ן האפ (HAP) סכום של 6.8 מילין דולר (25 מיליון שקל) הדרושים לה לסיום שלב א' של פרויקט המגורים בן 42 הקומות שהיא מקימה באזור הז'ורנל סקוור, בעיר ניו ג'רזי שבארצות הברית.

האפ הישראלית גייסה את הכסף להקמת מגדל דירות בן 42 קומות בעיר ג'רזי סיטי שבמדינת ניו ג'רזי בארה"ב. קרן האפ, ששמה הוא ראשי תיבות של שלושת המייסדים, ניר אמזל, אמיר חסיד וערן פולק, היא גם היזמית של הפרויקט.

 

הפרויקט של האפ הוא יזמי, ועל כן הסיכון שבו הוא גבוה. על פי התשקיף, התשואה הצפויה נטו לפני מס למשקיעים בפרויקט היא בין 26.5% ל-30.6% בשנה, בהתאם לגודל ההשקעה. המינימום להשקעה הוא 25 אלף דולר.

 

מדובר לכאורה בתשואה פנומנלית, אבל הדרך ארוכה ומסוכנת. HAP רכשה את הקרקע תמורת 26.5 מיליון דולר אך עדיין לא קיבלה היתר בנייה לפרויקט. הכסף שיגוייס ישמש אותה אך ורק לקבלת היתר בנייה ולהבאת הפרויקט לבנייה. כלומר, הכסף כלל לא מבטיח את השלמת הבנייה של הנכס.

 

בניין של HAP במנהטן בניין של HAP במנהטן

 

עלות הבנייה של הפרויקט היא 400 מיליון דולר, כך שכדי להשלימו הקרן תצטרך להכניס משקיעים נוספים וליטול הלוואות נוספות. הדבר יקרה להערכת הקרן רק בעוד שנה ובניית הפרויקט תיקח להערכת הקרן שנתיים נוספות. עם זאת, הקרקע שנרכשה תמורת 26.5 מיליון דולר הוערכה לאחרונה על ידי שמאי חיצוני בשווי של 75 מיליון דולר.

 

ל־HAP יש פורטפוליו של 1,500 דירות בשווי 1.1 מיליארד דולר, מתוכן 400 בבנייה ו־800 בתכנון. ההון העצמי שגייסה הקרן עומד על 180 מיליון דולר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x