בורסת ת"א

דרמה בפריגו: המנכ"ל ג'ון הנדריקסון פוטר לאחר 14 חודשים

הנדריקסון כיהן בתפקיד המנכ"ל רק שנה וחודשיים ופיטוריו באים בעקבות לחץ של בעלת מניות אקטיביסטית, חברת ההשקעות סטארבורד, שטוענת כי ערך השוק של פריגו נפגע בגלל ניהול כושל. מניית החברה הגיבה להודעה בירידה של 2.5% לאחר סגירת המסחר

דרור רייך 00:5506.06.17

מעט יותר משנה לאחר שמונה לתפקיד מנכ"ל חברת התרופות פריגו, החליט דירקטוריון החברה להחליפו והוא התבקש לפנות את כס המנכ"ל. פריגו נסחרת בבורסה של תל אביב והיא החברה השנייה בגודלה, אחרי טבע, בבורסה.

 

הנדריקסון עובד בפריגו מאז 1989, ורק באפריל 2016 החליף את המנכ"ל האגדי שלה, ג'ו פאפא שכיהן כמנכ"ל החברה במשך 10 שנים רצופות.

 

מה דעתך על מניית פריגו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מניית החברה הגיבה בוול סטריט בירידה של של 2.3% במהלך המסחר והוסיפה לרדת בעוד 2.5% בשעות שלאחר המסחר. בפריגו הקימו וועדת איתור שתנהל "הליך יסודי" לשיטתם בכדי למצוא מחליף להנדריקסון והוא יישאר בחברה עד למציאתו ואף 60 ימים נוספים לחפיפה.

 

הנדריקסון יעמוד לבחירה לדירקטוריון החברה שממנו יפרוש עם מינויו של המנכ"ל החדש. שכרו של ג'ון הנדריקסון עמד על 900 אלף דולר לשנה ובונוס שיוכל להגיע עד ל-115% משכרו, על פי עמידה ביעדי החברה. 

ג'ון הנדריקסון. 28 שנים בחברה אבל רק שנה וחודשיים בתפקיד המנכ"ל ג'ון הנדריקסון. 28 שנים בחברה אבל רק שנה וחודשיים בתפקיד המנכ"ל צילום: רויטרס

 

פריגו נמצאת בלחץ מצד בעלת מניות אקטיביסטית, חברת ההשקעות סטארבורד (Starboard) המחזיקה 4.6% ממניות החברה, שדורשת מפריגו להתמקד בעסקי הליבה שלה. לשיטתה, ערך השוק של פריגו אמור היה להיות גבוה בהרבה, והערכת החסר של החברה נובעת מכך שהנהלת החברה גרמה לפגיעה בביטחון המשקיעים.

 

בתחילת החודש חוקרים פדרלים ביצעו חיפוש במשרדי פריגו, במסגרת חקירת חשד לתיאום מחירים בענף התרופות הגנריות.

 

דוחות רבעוניים טובים

פריגו פרסמה לפני כשבוע את הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של 2017 שהיו מעל תחזיות האנליסטים. חברת התרופות דיווחה על רווח של 1.05 דולר למניה ברבעון הראשון, גבוה ב-7.1% מתחזיות האנליסטים שעמדו על 98 סנט בלבד. מנגד, הרווח המתואם שעמד על 150 מיליון דולר ירד ב-20% לעומת הרבעון המקביל. המכירות עמדו על 1.19 מיליארד דולר ירידה של 11.4% לעומת הרבעון המקביל.

 

הסיטואציה שנוצרה בפריגו מזכירה את המצב של החברה הגדולה ביותר בבורסה של ת"א – טבע , שגם היא מתנהלת כבר למעלה מרבעון ללא מנכ"ל קבוע, לאחר התפטרותו של ארז ויגודמן. בחודשים האחרונים נמצאות כל חברות התרופות תחת לחץ שנובע משחיקת מחירים. בפברואר השנה פרשה מפריגו גם ג'ודי בראון, סמנכ"לית הכספים הוותיקה של פריגו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x