שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רמי שביט לא עוצר: ירכוש עוד מניות המשביר 365 עד לתקרה של 10 מיליון שקל

רשת בתי הכלבו הודיעה כי בשנתיים הקרובות ימשיך שביט במסכת הרכישות תוך הגבלת אחזקותיו ל־90%

ניר טל 07:0606.06.17

רמי שביט לא עוצר את רצף הרכישות: אחרי שביצע שורת עסקאות לרכישת מניות המשביר 365 באפריל האחרון, דיווחה החברה כי בעל השליטה (69.8%) צפוי להמשיך ברכישת המניות בשנתיים הקרובות בהיקף פוטנציאלי של 10-5 מיליון שקל. זאת בכפוף לכך ששיעור אחזקותיו בה לא יעלה על 90%.

 

לפני כשנה הודיעה החברה כי שביט ימשיך לרכוש מניות בהיקפים דומים לאלה שהיו עד כה. מאז ביצע שביט ישירות 18 עסקאות, מרביתן באפריל האחרון, לרכישת 588 אלף מניות בתמורה כוללת של 1.6 מיליון שקל. מועד ביצוע העסקאות מעיד על כך ששביט לא יכול היה לרכוש מניות קודם לכן בשל מידע שהיה לו על עסקת ניו־פארם ועל מכירת השליטה בקשרי תעופה.

מה דעתך על מניית המשביר 365:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אף שהסכומים נמוכים יחסית בשלב זה, רכישת מניות החברה על ידי בעל שליטה מתפרשת לרוב כאיתות חיובי, המשקף אמון וציפייה לשיפור בתוצאות. לרוב נושאי משרה רוכשים מניות במחירי שפל.

 

מניית המשביר 365 נסחרת בתנודתיות זה חודשיים. מאז ההודעה על מכירת רשת ניו־פארם לשופרסל ב־130 מיליון שקל - שסווגה כפעילות מופסקת ברבעון הראשון של 2017 - נסקה המניה ביותר מ־20%. אלא שמאז החלה ירידה, שהתעצמה עם פרסום תוצאות הרשת לרבעון הראשון.

 

 

 

 

בשורה התחתונה רשמה הרשת הפסד של 7.5 מיליון שקל לבעלי המניות, לעומת הפסד של 10 מיליון שקל ברבעון המקביל. בשורה העליונה עמדו ההכנסות על 233 מיליון שקל, ירידה של 4.5% בהשוואה לרבעון המקביל. הירידה מיוחסת לקיטון בהכנסות פעילות בתי הכלבו המרכזית. חרף גידול בפעילות מועדון הלקוחות ברבעון, עברה החברה להפסד תפעולי של 63 אלף שקל לעומת רווח של 7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

מתחילת השנה צנח שוויה של המשביר 365 בכ־10%. למגמה זו עדות במחירי העסקאות של שביט, שהגיעו בשיאן ל־2.86 שקלים למניה, לעומת 2.42 שקלים בעסקה האחרונה מלפני יומיים. שביט הצהיר לא אחת על האסטרטגיה שלו: מיקוד בעסקי הליבה – רשת בלי הכלבו הנתמכת במועדון הלקוחות קלאב 365, שמונה יותר ממיליון חברים. בשנתיים האחרונות פעלה החברה לסגור פעילויות מפסידות דוגמת אופיס דיפו, מכרה את סיבוס ברווח, הקטינה את ההתחייבויות והנפיקה מניות בהקצאה פרטית להפניקס והכשרה.

 

 

רמי שביט רמי שביט צילום: צביקה טישלר

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x