$
בורסת ת"א

קרנות השקעה פרטיות בנדל"ן גייסו 74 מיליון שקל מינואר

קרן HAP צפויה להצטרף לגל שהתחילה הגשמה ולגייס 26 מיליון שקל לפרויקט נדל"ן יזמי בארה"ב תחת פיקוח רשות ני"ע. גיוס כזה מאפשר לקרנות לעקוף מגבלות של הרשות על שיווק ההשקעה. הקרן זקוקה לכסף כדי לממן קבלת היתר בנייה והתחלת בנייה שעלותה הכוללת תגיע ל־400 מיליון דולר

אורן פרוינד 09:0204.06.17

התקדים של קרן הגשמה של אבי כץ וחנן שמש בינואר 2017, שגייסה כסף בישראל לפרויקט נדל"ן בחו"ל תחת תשקיף מפוקח של רשות ני"ע, פתח את השוק לקרנות נוספות. מאז ינואר גויסו 74 מיליון שקל באמצעות הקרנות הפרטיות הגשמה ואינטו של דב קוטלר, וכעת מצטרפת לגל קרן HAP, שמבקשת לגייס 26 מיליון שקל לפרויקט נדל"ן יזמי בארה"ב.

הגיוסים בפיקוח הרשות לא הגיעו מרצונן הטוב של הקרנות, אלא מכך שהרשות הידקה את הפיקוח. בשנה שעברה קבעה הרשות כללים שמגבילים את השיווק של הקרנות הפרטיות, כשהעיקרי שבהם הוא איסור לפרסם תשואה צפויה בפרויקט ותשואות עבר. כדי להקל על שיווק הגיוס, הגשמה יצרה תקדים שבו היא מגייסת כסף תחת פיקוח של הרשות, שמקל על המגבלות ומאפשר גם לפרסם תשואה צפויה.

 

HAP הישראלית היא שחקנית די חדשה בתחום ההשקעות בנדל"ן בארה"ב, שמבקשת לגייס כסף להקמת מגדל דירות בן 42 קומות בעיר ג'רזי סיטי שבמדינת ניו ג'רזי בארה"ב. קרן HAP, ששמה הוא ראשי תיבות של שלושת המייסדים, ניר אמזל, אמיר חסיד וערן פולק, היא גם היזמית של הפרויקט.

 

הפרויקט של HAP הוא יזמי, ועל כן הסיכון שבו הוא גבוה. על פי התשקיף, התשואה הצפויה נטו לפני מס למשקיעים בפרויקט היא בין 26.5% ל־30.6% בשנה, בהתאם לגודל ההשקעה. המינימום להשקעה הוא 25 אלף דולר.

 

נכס של HAP נכס של HAP

 

מדובר לכאורה בתשואה פנומנלית, אבל הדרך ארוכה ומסוכנת. HAP רכשה את הקרקע תמורת 26.5 מיליון דולר אך עדיין לא קיבלה היתר בנייה לפרויקט. הכסף שיגוייס ישמש אותה אך ורק לקבלת היתר בנייה ולהבאת הפרויקט לבנייה. כלומר, הכסף כלל לא מבטיח את השלמת הבנייה של הנכס.

 

עלות הבנייה של הפרויקט היא 400 מיליון דולר, כך שכדי להשלימו הקרן תצטרך להכניס משקיעים נוספים וליטול הלוואות נוספות. הדבר יקרה להערכת הקרן רק בעוד שנה ובניית הפרויקט תיקח להערכת הקרן שנתיים נוספות. עם זאת, הקרקע שנרכשה תמורת 26.5 מיליון דולר הוערכה לאחרונה על ידי שמאי חיצוני בשווי של 75 מיליון דולר.

 

ל־HAP יש פורטפוליו של 1,500 דירות בשווי 1.1 מיליארד דולר, מתוכן 400 בבנייה ו־800 בתכנון. ההון העצמי שגייסה הקרן עומד על 180 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x