$
בורסת ת"א

קנון מצמצמת הפסדים: רשמה הפסד של 20 מיליון דולר ברבעון הראשון

זאת לעומת הפסד של 36 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד; ההכנסות של קורוס ירדו ב-21% והחברה פנתה לפריסת חלק מהחובות שלה; איי.סי.פאוואר סיכמה את הרבעון הראשון עם הכנסות בהיקף של 544 מיליון דולר - גידול של 29%; צים דיווחה על הפסד של 8 מיליון דולר

ניר טל 10:4801.06.17

חברת האחזקות קנון הולדינגס, שבשליטת עידן עופר (58%) מסכמת את הרבעון הראשון לשנת 2017 עם הפסד של 20 מיליון דולר בשורה התחתונה לעומת הפסד של 36 מיליון דולר ברבעון המקביל שבמרכז תוצאותיה יציבות בפעילות איי.סי.פאוואר וצמצום בהפסדי החברות המוחזקות צים (32%) וקורוס (50%).

מה דעתך על מניית קנון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

ואולם בעוד שבשורה התחתונה הצטמצם ההפסד של מיזם הרכב הישראלי-סיני קורוס בכ-8% ל-41 מיליון דולר, לעומת 45 מיליון דולר ברבעון המקביל, דווקא שורת המכירות ספגה מכה. אלה הסתכמו בכ-59 מיליון דולר במהלך הרבעון, ירידה של 21% לעומת הכנסות בהיקף של 74 מיליון דולר ברבעון המקביל. לטענת החברה, תחת ניהולו של המנכ"ל החדש ליאון ליו, הירידה בהכנסות נובעת קיטון של 24% בכמות הרכבים שנמכרה הרבעון והסתכמה בכ-3700 לעומת 4900 ברבעון המקביל וזאת לאחר מספר רבעונים בשנת 2016 ובהם נרשמה עלייה בהיקף כלי הרכב שנמכרו.

 

ההפסד התפעולי תזרימי (EBITDA) של קורוס לרבעון הסתכם בכ-13 מיליון דולר לעומת 19 מיליון דולר ברבעון המקביל, כשהחברה מייחסת זאת לצמצום בהוצאות הפרסום והשיווק שלה (32%) בין היתר.

 

בחברה מציינים כי במהלך הרבעון הראשון פנתה קורוס לפריסת חלק מהחובות שלה - ובפרט חובות שאותם היא נדרשת לפרוע באוגוסט 2017, על סך 174 מיליון דולר, ובמאי 2018, על סך 101 מיליון דולר. על פי שני מתווים עליהם דיווחה, תשלומי הקרן על החובות יידחו בהתאם למסגרת האשראי שתעמיד ובכל מקרה ישולמו החל משנת 2019.

 

במהלך הרבעון הראשון החליטה קנון הולדינגס להזרים לקורוס 114 מיליון דולר. זאת בתמורה לשחרור מערבויות שהיו לה בסכום של 125 מיליון דולר על הלוואות בנקאיות שנטלה קורוס, ועליהם ערבה החברה יחד עם צ'רי השותפה.

 

אחד מדגמי רכבי קורוס אחד מדגמי רכבי קורוס

 

הכנסות איי.סי.פאוואר צמחו בכ-29%

 

חברת תחנות הכוח איי.סי.פאוואר סיכמה את הרבעון הראשון עם הכנסות בהיקף של 544 מיליון דולר, גידול של 29% לעומת הכנסות בהיקף של 422 מיליון דולר ברבעון המקביל. פילוח גיאוגרפי בהכנסותיה משקף צמיחה בכלל האזורים בהם היא מייצרת חשמל וצמיחה של 37% בפעילות ההפצה בגואטמלה, בין היתר הודות לעובדה שפעילות ההפצה אוחדה ברבעון המקביל רק לקראת סוף חודש ינואר. בנוסף, במהלך השנה החלה החברה בהפעלת שתי תחנות לייצור חשמל בפרו (SAMAY, CDA) כך שהצמיחה בשורה העליונה מיוחסת גם לסיבות אלה.

 

על אף הגידול בהכנסות, הרווח הנקי של איי.סי.פאוואר הסתכם בכ-22 מיליון דולר לעומת 21 מיליון דולר ברבעון המקביל. לטענת החברה, הגידול ברווחיה של החברה כתוצאה מהפעלת המתקנים החדשים "התקזז" כמעט במלואו בשל הוצאה של 20 מיליון דולר המיוחסת למכירת אחד מנכסי החברה בקולומביה. הרווח הנקי המיוחס לחברת האם קנון הולדינגס, בניכוי תשלומי מימון, הסתכם בכ-12 מיליון דולר לעומת 13 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

במסגרת הדו"ח מציינים בחברה כי טרם העריכו את מלוא הנזק של שריפת תחנות הכוח KANAN שבפנמה אך היא לא צפויה להוביל לפגיעה מהותית.

 

מחירי ההובלה עולים וצים מסכמת רבעון שני ברציפות עם רווח תפעולי

 

האחזקה של קנון בצים הניבה לה הפסדים בשנים האחרונות ואולם תוצאותיה של חברת ההובלה הימית ממשיכות לשקף מגמת התאוששות, כשהחברה מסכמת את הרבעון הראשון ברווח תפעולי תוך פרסום מספר אינדיקציות להתאוששות בענף ההובלה הימית ובראשן: עלייה בתעריפי ההובלה לרבעון (953 דולר לעומת 943 ברבעון מקביל) והמשך התייעלות פנימית שמובילה החברה. הכנסות החברה הסתכמו בכ-655 מיליון דולר, עלייה של 4% לעומת הרבעון המקביל בזכות גידול כמותי בהיקף ההובלה שהסתכם בכ-598 אלף מכולות (TEU) ברבעון לעומת 577 אלף ברבעון המקביל. על אף מעבר לרווח תפעולי של 24.6 מיליון דולר, החברה רשמה בשורה התחתונה הפסד של 8 מיליון דולר לעומת הפסד של 58 מיליון דולר ברבעון המקביל בשל הוצאות המימון.

 

איי.סי.פאוואר ישראל גייסה 320 מיליון שקל מהמוסדיים.

 

בתחילת החודש הנפיקה איי.סי.פאוואר ישראל, המרכזת את פעילות OPC במישור רותם ואת OPC חדרה, אגרות חוב בהיקף של 320 מיליון שקל (89 מיליון דולר)בהנפקה פרטית למוסדיים. אגרות החוב צפויות לשמש את החברה, בין היתר, למחזור הלוואה על סך 62 מיליון דולר שניתנה בזמנו לצורך הקמת תחנת הכוח במישור רותם. בנוסף, על פי הערכות תפנה החברה להנפיק את מניותיה לבורסה בחודשים הקרובים לפי שווי מוערך של 350 מיליון דולר.

 

עידן עופר עידן עופר צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x