$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי האג"ח של גמול הלכו עם ההצעה של גבאי

בישיבה שנערכה ערב החג דחו מחזיקי האג"ח את הצעתו של בעל השליטה הנוכחי יצחק גוילי ותמכו ברוב מכריע של 99% בהצעתה של קבוצת גבאי, הכוללת הזרמה מיידית של 10 מיליון שקל

אורן פרוינד 07:5301.06.17

עסקה רביעית לאלי גבאי בשנתיים האחרונות. ל"כלכליסט" נודע כי קבוצת גבאי צפויה להשלים בקרוב את רכישתה של גמול השקעות, חברת הנדל"ן הכושלת שהיתה בעבר בשליטת ליאון רקאנטי, המבצעת כעת את הסדר החוב השלישי שלה בעשור האחרון. מחזיקי האג"ח של גמול השקעות החליטו בישיבה סגורה ביום שלישי, ערב החג, ברוב קולות מכריע של 99% לבחור בהצעתו של גבאי לרכישת החברה. כנגדה עמדה הצעתו של יצחק גוילי, בעל השליטה הנוכחי בחברה, שהציע הזרמה של 4.5 מיליון שקל ותשלום של עד 80 מיליון שקל למחזיקים.

 

ההצעה של גבאי כללה תשלום מיידי של 10 מיליון שקל לצד הזרמה של עד 106 מיליון שקל לטובת מחזיקי האג"ח, הכוללים את פסגות, כלל ביטוח, מיטב דש והראל.

גמול השקעות מצויה תחת נאמנות של עו"ד פיני יניב, שותף במשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות', ונכון להיום, בידיה שני נכסים בישראל: קרקע ביהוד, שעליה חתמה עסקת קומבינציה עם היזמים האחים עזרא לביצוע פרויקט יחידות דיור, ו־30% בפרויקט פינוי בינוי ברמלה של 1,000 דירות. בנוסף יש לה קרקעות בטורקיה וברומניה בשווי של מיליוני שקלים בודדים שעליהן ניתן לפתח פרויקטי דיור.

 

בונה על יהוד ורמלה

 

ההצעה של גבאי כוללת הזרמות של עד 106 מיליון שקל למחזיקי האג"ח ממכירת הנכסים. החוב למחזיקים מסתכם ב־80 מיליון שקל, ולפיכך ההצעה של גבאי מגלמת פוטנציאל לקבל 26 מיליון שקל נוספים. ההזרמות מורכבות מעד 70 מיליון שקל מהפרויקט ברמלה ו־36 מיליון שקל מהפרויקט ביהוד ומיתר נכסי החברה. מבחינת גבאי, העסקה תוכתר כמוצלחת אם יצליח להחזיר את כל הכסף למחזיקי האג"ח ולהישאר עם רווחים ממימוש הדירות והקרקעות.

 

קבוצת גבאי יוצגה בעסקה על ידי עו"ד אלון בנימיני ממשרד ארדינסט, בן נתן, טולדנו.

אלי גבאי אלי גבאי צילום: רועי בר

המושכות אצל דור ההמשך

רקנאטי רכש את השליטה בגמול השקעות ב־2007 בהשקעה של כ־400 מיליון שקל, שירדה לטמיון בעקבות צניחה בשווי הנכסים. ב־2014 הוא איבד את השליטה לטובת המנכ"ל שלו, רו"ח יצחק גוילי, במסגרת הסדר חוב שבו יתרת המניות (75%) הועברה לידי מחזיקי האג"ח.

 

זוהי עסקה רביעית שמבצעת קבוצת גבאי בשנתיים האחרונות, בהשקעה כוללת של 110 מיליון שקל. בדצמבר 2016 רכשה החברה את השליטה בחברת תמיר פישמן נדל"ן תמורת 9.5 מיליון שקל. במרץ שנה שעברה השתלטו קבוצת גבאי ודיוויד מוריס על חברת הנדל"ן אנגל משאבים תמורת 6.5 מיליון יורו (26 מיליון שקל) והזרמה של 20 מיליון שקל לתוך החברה. קודם לכן, ביוני 2015, רכשה קבוצת גבאי את הפעילות של חברת צ. לנדאו תמורת 44 מיליון שקל, לאחר שזו נקלעה לקשיים. לצ. לנדאו יש פרויקטים בראש העין, בקריית גת ובאשקלון.

 

קבוצת גבאי הוקמה לפני כשלושה עשורים בידי שמשון גבאי, הנושא בה תואר של יו"ר אולם כמעט אינו מעורב בפעילותה. מושכות הניהול עברו לדור ההמשך: כמנכ"לית משמשת הבת, עו"ד מאיה גבאי טובול (42), שגם בעלה אריק טובול מועסק בקבוצה כמנהל פעילות התכנון והביצוע; הבן אלי גבאי (34) הוא סמנכ"ל הפיתוח העסקי של הקבוצה; הבת תמר גבאי (28) היא מנהלת הרכש; והבת אורית גבאי טירר (40) היא סמנכ"לית שיווק ומכירות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x