שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שווקי חו"ל

פריגו עקפה את תחזית הרווח לרבעון הראשון, מציעה לרכוש אג"ח ב-1.4 מיליארד דולר

הרווח הנקי של חברת התרופות עמד על 1.05 דולר למניה - גבוה ב-7.1% מהתחזיות; המניה מזנקת בוול סטריט

דרור רייך 19:1331.05.17

מניית פריגו מזנקת כעת ב-5% במסחר בוול סטריט, לאחר שדוחות החברה לרבעון הראשון עקפו את תחזיות האנליסטים, ובנוסף היא הציעה לרכוש חזרה חוב של 1.4 מיליארד דולר.

 

חברת התרופות דיווחה על רווח של 1.05 דולר למניה ברבעון הראשון, גבוה ב-7.1% מתחזיות האנליסטים שעמדו על 98 סנט בלבד. מנגד, הרווח המתואם שעמד על 150 מיליון דולר ירד ב-20% לעומת הרבעון המקביל. המכירות עמדו על 1.19 מיליארד דולר ירידה של 11.4% לעומת הרבעון המקביל.

 

בעקבות מכירת הזכויות על תמלוגי הטיסברי, ההכנסות של פריגו מתחלקות כעת ל-4 סגמנטים, בריאות הצרכן האמריקאי (CHCA) הבינלאומי (CHCI) תרופות מרשם (RX) ומגזרים אחרים.

 

במגזר ה-CHCA נרשמה ירידה של 9% ל-583 מיליון דולר בעיקר על רקע ירידה במכירות של ויטמינים, מינרלים ותוספי מזון. במגזר ה-CHCI נרשמה ירידה של 15% למכירות של 375 מיליון דולר לעומת הרבעון המקביל בעיקר עקב ירידות בגרמניה ובלגיה.

 

גם במגזר תרופות המרשם נרשמה ירידה של 12% להכנסות של 267 מיליון דולר בעיקר בשל לחצים תחרותיים ושחיקת מחירים.

 

פריגו מעריכה כי ההכנסות ב-2017 יעמדו על 4.6-4.8 מיליארד דולר עם רווח למניה של 4.15- 4.5 דולרים.

 

ג'ון הנדריקסון מנכ"ל פריגו ג'ון הנדריקסון מנכ"ל פריגו צילום: רויטרס

 

הצעת רכש לחלק מהחוב של החברה

במקביל, פריגו יצאה בהצעה לבעלי מניותיה לרכישת חלק מהחוב של החברה עד היקף של 1.4 מיליארד דולר. מדובר במספר סדרות אג"ח, הנושאות ריביות שונות מרמה של 3.5% עד 4.9% למועדי פירעון שונים מ-2023 עד 2044.

 

בעלי החוב שרוצים לפרוע אותו בהתאם להצעת החברה צריכים לעשות זאת עד 27 ביוני.

 

פריגו נמצאת לאחרונה תחת לחץ מצד קרן הגידור סטארבורד ואליו (Starboard Value) ובעקבותיו משנה מהותית את הרכב הדירקטוריון. במסגרת זו נוספו לדירקטוריון בתחילת פברואר חברים חדשים מטעם הקרן, ובמקביל עוזבים חמישה חברים מכהנים, בהם שלמה ינאי.

 

סטארבורד נכנסה לפריגו ברבעון האחרון של 2016 והיא מחזיקה 6.7% ממניות החברה. בדצמבר האחרון תקפה סטארבורד במכתב פומבי את הנהלת פריגו, שנקטה לדעתה "צעדים מוטעים מבחינה פיננסית ומבחינה תפעולית", מאז שהצליחה למנוע את ניסיון ההשתלטות של מיילן.

 

פריגו גם איששה לאחרונה את המהלך של פיטורי 750 עובדים, המהווים כ-14% מכוח העבודה שלה שאינו עוסק ישירות בייצור תרופות. כמו כן שוקלת החברה, שבסיסה באירלנד, למכור חטיבה ייצור שלמה המתמחה בייצור מרכיבי תרופות.

 

לפני כשנתיים עמד מחיר מניית פריגו על יותר מ־200 דולר, בעקבות הצעת רכש של מיילן. ואולם הנהלת פריגו דאז הצליחה לשכנע את מחזיקי המניות לסרב לה. כיום נמצאות מחוץ לחברה שתי הדמויות הדומיננטיות באותה עת, המנכ"ל ג'וזף פאפא וסמנכ"לית הכספים הוותיקה ג'ודי בראון, ופריגו מתמודדת עם קשיים רבים, ומנייתה נסחרת ברמה של כ-70 דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x