$
בורסת ת"א

מנכ"לית מטרנה אפרת גילת מונתה למנכ"לית מעברות

בעקבות מכירת מניותיה של החברה הקיבוצית במטרנה לאסם נסטלה, ולאחר התפטרות המנכ"ל, הודיעה מעברות על מינויה של גילת לתפקיד. המינוי ותנאי הכהונה כפופים לאישור בעלי המניות

מיקי גרינפלד 10:5928.05.17

אפרת גילת מונתה למנכ"לית החדשה של מעברות, במקום דני טרגן שהתפטר מתפקידו. ההחלטה על מינויה של גילת התקבלה ביום חמישי האחרון ודווחה הבוקר (א') לבורסה בתל אביב - והיא כפופה לאישור בעלי המניות. גילת שימשה עד כה כמנכ"לית מטרנה, שותפות שבה מחזיקה מעברות 49% - נתח שהיא מתכוונת למכור לאסם נסטלה, המחזיקה ב-51% במטרנה.

טרגן פרש מהחברה אחרי כהונה קצרה יחסית של שנה וארבעה חודשים. הודעה מוקדמת על כוונתו להתפטר יצאה כבר לפני שלושה שבועות. החלטת הדירקטוריון על מינויה של גילת לתפקיד התקבלה לאחר קבלת המלצת ועדת הביקורת והתגמול. תנאי העסקתה יתפרסמו ויובאו לאישור אסיפת בעלי המניות.

 

טרגן יפרוש מהתפקיד ב-1 ביוני (יום חמישי הקרוב), ועד כניסתה של גילת לתפקיד, לאחר אישור אסיפת בעלי המניות, יכהן סמנכ"ל הכספים של מעברות יריב גרינברג כממלא מקום מנכ"ל.

 

מעברות פועלת בתחומי המזון לתינוקות, ויטמנים ומזון אורגני, מזון לחיות מחמד ואספקת חומרי גלם לחקלאות. בתחום המזון לתינוקות מעברות מחזיקה ב-49% משותפות מטרנה כאמור, והיא מקור הרווח העיקרי שלה. בתחום הוויטמינים מוכרת החברה את מוצריה בין היתר תחת המותג אלטמן. בתחילת ינואר השנה השלימה מעברות את רכישת 40% מחברת אלגאיה הצרפתית העוסקת בפיתוח ומכירה של חומרי גלם המופקים מאצות.

 

בפברואר האחרון הודיעה החברה כי היא מוכרת את החזקתה במטרנה, 49% כאמור, לאסם נסטלה, תמורת 550-600 מיליון שקל. בכך מימשה מעברות את האופציה שניתנה לה כבר בשנת 2007 במסגרת מזכר הבנות שנחתם בין הצדדים למכירת השליטה בחברה לאסם נסטלה. בשנת 2009 מכרה מעברות 51% מממטרנה לאסם-נסטלה, בתמורה ל-151.5 מיליון שקל.  

 

את שנת 2016 סיימה מעברות עם הכנסות של 341.3 מיליון שקל, בהשוואה ל-342.3 מיליון שקל בשנת 2015. הרווח התפעולי השנתי עמד על 18.1 מיליון שקל, לעומת 15.3 מיליון שקל, הרווח הנקי עמד על 35.6 מיליון שקל, לעומת 15.8 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

החברה סיכמה את הרבעון הראשון לשנת 2017 כשבשורה התחתנה היא רושמת רווח נקי של 17.3 מיליון שקל לעומת 10.6 מיליון שקל ברבעון המקביל - עלייה של 64% המיוחסת ברובה לעלייה ברווחיה של שותפות מטרנה במהלך הרבעון (המסווגת כפעילות מופסקת מאז ההודעה על מכירתה לנסטלה). רווחים אלה הסתכמו בכ-16.5 מיליון שקל לעומת 7.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. ברקע לתוצאות תחלק החברה דיבידנד בהיקף של 8.2 מיליון שקל

 

בשורה העליונה רשמה החברה הכנסות של 88 מיליון שקל, עלייה של 1.3% בהשוואה להכנסות של 87 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח התפעולי של החברה הסתכם בכ-3.8 מיליון שקל, מול רווח תפעולי של 4.5 מיליון שקל ברבעון המקביל - ירידה של 18%. 

 

הצמצום ברווח התפעולי מיוחס לעלייה של 10% בהוצאות ההנהלה הכלליות, בעיקר בשל עלייה בהוצאות לשירותים מקצועיים ובדגש על דמי תיווך ששולמו בעסקת אלג'יה הצרפתית (במסגרתה רכשה מעברות כ-40% מהון המניות בתמורה ל-20 מיליון שקל). עם רכישתה החלה החברה לכלול בדוחותיה מגזר חדש – פעילות חומרי גלם – אשר הניב במהלך הרבעון הכנסות בהיקף של 17.5 מיליון שקל והפסד תפעולי של 1.2 מיליון שקל.

 

אפרת גילת אפרת גילת צילום: בועז נובלמן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x