$
בורסת ת"א

רוסיה חוקרת: האם חברה בת של אפריקה תעשיות הופרטה בהליך לא תקין בשנת 2001

החקירה נוגעת להליך ההפרטה שהתקיים 6 שנים לפני שאפריקה רכשה את השליטה בחברה. מדובר בחברה בשם קואגז שמחזיקה מפעל חומרי בנייה ותשתית במוסקבה

ניר טל 16:5825.05.17

אפריקה תעשיות דיווחה היום (ה') כי משטרת רוסיה פתחה בחקירה כנגד חברת-בת רוסית של הקבוצה בשם "קואגז" ("KOAGAS") בעקבות תלונה שהוגשה כנגדה במשטרה המקומית בטענה לתהליך הפרטה לא תקין במהלך שנת 2001. אפריקה תעשיות רכשה את השליטה בחברה רק 6 שנים אחרי ההפרטה, בשנת 2007.

 

עוד מוסיפים בחברה כי "בשלב זה, אין ביכולת החברה לחזות התפתחויות ולהעריך את ההשלכות האפשריות של ההליך על חברת הבת, ולמועד זה מנהלי חברת הבת יחד עם יועציה המשפטיים לומדים את משמעויות ההליך והשפעותיו האפשרויות".

מה דעתך על מניית אפריקה תעשיות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

את השליטה בחברה הרוסית מחזיקה אפריקה תעשיות באמצעות חברה קפריסאית בשם ארלספילד שבה היא מחזיקה בכ-100% מהון המניות. העסקה לרכיש קואגז יצאה לפועל במהלך יוני 2007 אז שילמה החברה כ-23 מיליון דולר בתמורה למלוא הבעלות על החברה. קואגז הינה חברה שבבעלותה מתחם לייצור ושטעון חומרי בנייה ותשתיות. הנכס של החברה ממוקם במוסקבה על אדמה פרטית בגודל של 212 דונם ולצד המתחם מספר מבנים, תשתיות ומערך קטרים שבבעלותה. החברה דיווחה כי היא מעסיקה כ-122 עובדים נכון לסיכום שנת 2016 והיא תרמה לשורת המכירות באותה שנה הכנסות בהיקף של 12 מיליון שקל.

 

לבעלות על החברה ועל הנכס משמעות לא מבוטלת עבור אפריקה תעשיות משתי סיבות. אחת, הנכס ברוסיה רשום בספרי החברה לפי שווי של 45 מיליון שקל. שנית, במסגרת הלוואה שניתנה ע"י חברת האם, אפריקה ישראל, לפני כשנתיים על סך 50 מיליון שקל שיעבדה אפריקה תעשיות את הנכס כבטוחה לתשלום.

 

 

מוסקבה מוסקבה צילום: שאטרסטוק

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x