שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

אופ"ק: ההסכם לקיצוץ תפוקות הנפט יוארך ב-9 חודשים נוספים

הוועדה המשותפת של קרטל יצואניות הנפט אופ"ק ושל נציגי מדינות יצרניות נפט נוספות הודיעה כצפוי על המשך הקיצוצים עד סוף הרבעון הראשון של 2018; הנפט מסוג ברנט יורד ב-2% ונסחר תמורת 53 דולר לחבית והנפט מסוג WTI מאבד 1.9% מערכו ונסחר תמורת 50.4 דולר לחבית

שירות כלכליסט 13:5225.05.17

הוועדה המשותפת של קרטל יצואניות הנפט אופ"ק ושל נציגי מדינות יצרניות נפט נוספות התכנסה היום (ה') בווינה והודיעה כצפוי על המשך הקיצוצים בייצור בעוד תשעה חודשים נוספים - קרי עד סוף הרבעון הראשון של 2018. למרות הדיווח, הנפט מסוג ברנט יורד ב-2% ונסחר תמורת 53 דולר לחבית והנפט מסוג WTI מאבד 1.9% מערכו ונסחר תמורת 50.4 דולר לחבית. 

ההמלצה הנוכחית הגיעה לאחר שבשנה שעברה אופ"ק ו-11 מדינות נוספות הסכימו על קיצוץ התפוקה ב-1.8 מיליארד חביות ביום - זאת במטרה לגרום להתחזתו של מחיר הנפט שנסחר אז ברמות שפל. ההורדות נועדו במקור להימשך שישה חודשים בלבד החל מינואר, אך הירידה האיטית מהצפוי ברמות המלאי גרמה למדינות היצרניות לשקול הארכה. עתודות נפט מסוג קרוד בארה"ב התאוששו מאז סעודיה העלתה לראשונה את ההצעה שהקיצוצים יימשכו גם לתוך השנה הבאה בסביבות 13% משפל של חמישה חודשים.

 

שר האנרגיה הסעודי, חאליד אל פאלח, אמר מוקדם יותר היום כי "הארכה של תשעה חודשים (בהסכם צמצום התפוקה) באותה רמת הפקה שהמדינות החברות מייצרות כיום היא האופציה הבטוחה יותר, וזוהי האפשרות שקרוב לוודאי תספק את הסחורה". אריק נורלנד כלכלן בכיר ב-CME סבור ש"כל האופציות של אופ"ק גרועות, נפט במחיר של 35 דולר לחבית לא יהיה מפתיע".

 

אופ"ק אופ"ק צילום: בלומברג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x