$
בורסת ת"א

אלשטיין: "עברנו תקופה לא פשוטה, בתי משפט, נפילות באג"ח - כעת אנו קוצרים את הפירות"

יו"ר אי.די.בי אמר את הדברים בטקס ההשקה של פרויקט הנדל"ן תוצרת הארץ (TOHA), המשותף לחברות אמות מקבוצת אלוני חץ וגב ים מקבוצת נכסים ובנין אי.די.בי: "הקבוצה עשתה כמה צעדים משמעותיים בתקופה האחרונת"

אורן פרוינד 14:1924.05.17
"בחודשים האחרונים עברנו תקופה לא פשוטה. נאלצנו לקבל החלטות קשות, בילינו בעיקר בבתי משפט ובהתבוננות באגרות חוב שלנו קורסות - כעת אנו קוצרים את הפירות". כך אמר היום (ד') יו"ר אי.די.בי אדוארדו אלשטיין, בטקס ההשקה של פרויקט הנדל"ן תוצרת הארץ (TOHA), המשותף לחברות אמות מקבוצת אלוני חץ ושל גב-ים מקבוצת נכסים ובנין אי.די.בי.

 

"למרות שהקבוצה הייתה בשיא הסערה, נתן חץ (בעל שליטה באלוני חץ) אמר לי: 'אדוארדו אנחנו חייבים לעשות את הפרויקט הזה'. והיום אני אומר לך נתן, תודה. אתה יודע למה? כי הבנתי שכל דיאלוג בישראל מוביל ליזמות. בהתחלה אמרנו לך 'לא' ושאנו צריכים זמן להתייעץ אך אתה התעקשת ולבסוף, תוך דיון אחד, יצאנו לדרך", הוסיף בעל השליטה באי.די.בי.

 

למרות דבריו האופטמים אלשטיין בנוגע לפרויקט הנדל"ן הנוכחי, בנתיים הוא עדיין מופסד על ההשקעה שלו באי.די.בי במאות מיליוני שקלים לאחר שהשקיע כבר 2.6 מיליארד שקל בקבוצה וטרם משך דיבידנד. "הקבוצה עשתה כמה צעדים משמעותיים בתקופה האחרונה: מהשקת המרלו"ג המתקדם בישראל, דרך מהפכת המסחר האלקטרוני של שופרסל, הטכנולוגיה המתקדמת של אלרון בתחום הסייבר, הטלוויזיה החכמה של סלקום והמבנים המרשימים של גב-ים בפארק הסייבר הלאומי בבאר שבע".

 

אלשטיין הוסיף כי "כל פעם שאנחנו נפגשים בישראל אנחנו רואים את הפירות. אני מרגיש שהמדינה הזאת היא מדינה שבורכה באדמה ועוברינו זו חגיגה. אנחנו מרגישים ברי מזל להשקיע בישראל ואנחנו רואים את הפירות של הנהלה טובה, המנוהלת על ידי אבי מוסלר וסגי איתן, וכל מילה הופכת לפרויקט. תודה רבה לכם".

 

נתן חץ, יו"ר אמות ומנכ"ל אלוני חץ: "אמות שומרת כבר שנים רבות על מובילות בתחום הנדל"ן המניב בישראל עם פריסה ארצית רחבה ופרוייקטי ענק שמשנים ומשפיעים על מרקם העסקים באזורים השונים. מדובר בפרויקט המציג חידושים אדריכליים ויצירתיות שטרם ראינו בנוף מגדלי המשרדים המשתנה בגוש דן ומתחרה בכבוד בינלאומיים שקבוצת אלוני חץ שותפה להקמתם בלונדון ובוושינגטון. ההשקעה הכלכלית יוצאת הדופן בפרויקט מהווה עדות לאמון הרב שלנו בכלכלה הישראלית ובצמיחתה ההולכת וגוברת".

 

בניין תוצרת הארץ בניין תוצרת הארץ הדמיה: viewpoint

 

אבי מוסלר מנכ"ל אמות: "פרויקט ToHa הוא בין הפרויקטים הנדירים שנבנים היום בישראל. כמו מגדל אטריום שהציב סטנדרט חדש לכל האזור, גם פרויקט זה יהווה אייקון אדריכלי ברמה בינלאומית, בלב מרכז העסקים הראשי של תל אביב. מניסיוננו הרב ואחיזתנו הרבה באזור תל אביב והמרכז, למדנו שקיימים ביקושים גבוהים למוצר איכותי, חדשני ויוקרתי. התכנון הייחודי והלא מתפשר של ToHa בא לידי ביטוי בפארק ירוק רחב ידיים, בשטחי קומה גדולים במיוחד ובמיקום אסטרטגי, המספק נגישות מיידית לעורקי התחבורה הראשיים. כל אלה יאפשרו לחברות גדולות להתמקם ביעילות רבה וליהנות מסביבת עבודה נוחה ומתקדמת".

 

לדברי אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב ים, "אנו משיקים היום את פרויקט ToHa, אשר ישנה את קו הרקיע של העיר תל אביב ויהווה את 'טביעת האצבע' של העיר. ToHa, הממוקם בלב מרכז העסקים הראשי של תל אביב, מכניס סטנדרט חדש ורף גבוה לעסקים ולמגדלי המשרדים בישראל. כמו בפארקי ההייטק המובילים של גב ים, הפרויקט יעניק סביבת עבודה אופטימלית עבור השוכרים ומענה הוליסטי לצרכי העובדים והחברה, לרבות גני ToHa, פארק ייחודי אשר יקיף את הבניין, להשלמת ה-Ecosystem האידיאלי. הפרויקט יאוכלס, בין היתר, על ידי חברות היי-טק, ישראליות ובינלאומיות, מהמובילות בתחומן, אשר תשאפנה להעניק לעובדיהן את כל היתרונות, מתוך רצון להיות חלק בלתי נפרד מהמטרופולין הפועם".

 

מגדל חדש בתל אביב - Toha

 

אמות השקעות מקבוצת אלוני חץ וגב ים מקבוצת נכסים ובנין IDB חשפו היום (רביעי) לראשונה את מתחם העסקים ToHa בתל אביב, הנבנה בימים אלו בהשקעה של כ-850 מיליון שקל. ToHa, קיצור של ('תוצרת הארץ' Tozeret Haaretz), שם הרחוב בו מוקם הפרויקט, יהווה ממוקם בפינת הרחובות דרך השלום ויגאל אלון ובסמיכות לתחנת רכבת השלום. המגדל, שבנייתו כבר החלה וצפויה להסתיים ב-2018, מתפרס על שטח של 55 אלף מ"ר לשיווק וכולל קומות משרדים.

 

אדוארדו אלשטיין בעל שליטה IDB אדוארדו אלשטיין בעל שליטה IDB צילום: עמית שעל

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x