$
בורסת ת"א

החזון של קופיקס: פעילות ב-10 מדינות נוספות עד שנת 2021

החברה חתמה מזכר הבנות עם שותפיה ברוסיה להתרחבות גלובלית - למעט טורקיה, ארה"ב וישראל. בשנת 2018 מתוכננת הרחבה ראשונה של הפעילות לשתי מדינות באירופה

אורנה יפת 12:3124.05.17

אחרי רוסיה: קופיקס מתרחבת למדינות נוספות. החברה דיווחה היום (ד') כי חתמה על מזכר הבנות עם שותפיה ברוסיה, קבוצת משקיעים בהובלת סאטש מלווני, מיכאל פצ'רסקי וגריגורי פצ'רסקי, להקמת רשת בתי קפה תחת השם קופיקס בעולם, למעט ישראל, ארה"ב וטורקיה.

 

קופיקס והמשקיעים יקימו חברת החזקות באמצעותה תנוהל פעילות המיזם כאשר אורבן קופיקס תחזיק 30% מהמניות ללא השקעה כספית, והמשקיעים יחזיקו 70% כנגד העמדת מימון לשם פיתוח הפעילות עד סכום של מיליון דולר. במזכר ההבנות נקבע כי בכל מקרה אחזקותיה של קופיקס לא יהיו פחות מ-20%.

 

מה דעתך על מניית קופיקס גרופ:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

חברת האחזקות תקים חברה בת בכל מדינה שבה יוחלט לפעול במסגרת המיזם, אשר תנהל את הפעילות באותה מדינה בפורמט בה פועלת קופיקס בארץ.

 

התוכניות של החברה כוללות הקמת תשתיות למיזם בשנת 2017. שנה לאחר מכן מתכננת החברה להתחיל פעילות בשתי מדינות באירופה ובין 2019 ל-2021 תתרחב הפעילות לשמונה מדינות נוספות.

 

קופיקס החלה לפעול ברוסיה ב-2016. כיום, פועלים שישה בתי קפה במוסקבה, מתוכם שניים בהפעלה עצמית וארבעה בזכיינות. בנוסף, נחתמו 17 הסכמים לפתיחת סניפים על ידי זכיינים. הרשת פועלת במתכונת דומה לישראל, והמוצרים נמכרים בה במחיר אחיד של 50 רובל (כ-3 שקלים).

 

חיים אהרון מנכ"ל רשת קופיקס מסר: "המותג קופיקס מתחזק בעולם והרשת נמצאת במגמת התרחבות עולמית. ההצלחה ברוסיה הובילה לביקושים נוספים ממדינות בעולם וההתנהלות הנכונה עם השותפים הובילה לכך שחברנו לאותה קבוצת משקיעים לפיתוח הפעילות הנוספת העולמית כאשר הסכמתם של השותפים להתקדם בהשקעה ללא השקעה כספית מצד קופיקס מוכיחה את הערך הנוסף הרב אותה הביאה קופיקס בפתיחת רוסיה ובהמשך. השותפות עם קבוצת המשקיעים תאפשר התמקצעות בגזרה הבינלאומית והבנה מעמיקה של השוק והטעם המקומי. פתיחת סניפי cofix יהיו באמצעות חברות-בת מקומיות שיתנו מענה מדויק ויבטיחו הצלחה".

 

 

אבי כץ, מייסד קופיקס אבי כץ, מייסד קופיקס צילום: אוראל כהן

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x