שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

עסקת בעלי העניין של אלשטיין תתבצע באמצעות הלוואה שתעניק אי.די.בי

החברה אישרה את הפרסום ב"כלכליסט" כי בכווונתה למכור את מניות דסק"ש שהיא מחזיקה - בשווי של 1.6 מיליארד שקל - לתאגיד בבעלות אלשטיין. "בשנים האחרונות היינו בעיקר בבתי משפט, בחודש האחרון אנו קוצרים את הפירות"

גולן חזני ואורן פרוינד 10:5224.05.17

אי.די.בי מאשרת הבוקר בדיווח לבורסה את הפרסום הבלעדי ב"כלכליסט", אודות הכוונה למכור את מניות דסק"ש לתאגיד בבעלות אדוארדו אלשטיין - בעל השליטה באי.די.בי. המהלך נועד לתת מענה לדרישות חוק הריכוזיות, שמחייב את אי.די.בי פתוח לצמצם שכבה אחת בפירמידת האחזקות שלה עד סוף 2017.

 

הדיווח לבורסה מוסיף נתון משמעותי נוסף: המכירה של המניות (71%) בשווי בורסאי נוכחי של 1.6 מיליארד שקל, לא תיעשה בהעברת מזומן, אלא באמצעות הלוואת מוכר - עבור כל הסכום שתעמיד אי.די.בי לאלשטיין.

 

תנאי ההלוואה שעדיין לא סוכמו ייקבעו במו"מ בין הצדדים, כאשר אי.די.בי תיוצג ע"י הדירקטורים הבלתי תלויים. סכום העסקה ייתלה בשווי ההוגן, בהתאם לקביעת מעריך שווי בלתי תלוי, שימונה על ידי ועדה בלתי תלויה. הוועדה עצמה תורכב מדירקטורים חיצוניים ודירקטורים בלתי תלויים בשתי החברות, והיא תבחן את החלופות להתמודדות עם חוק הריכוזיות.השווי ההוגן לא יפחת מהשווי בספרים של מניות דסק"ש.

שווי האחזקה של אי.די.בי בדסק"ש עומד על 1.635 מיליארד שקל, אחרי שהמניה זינקה ב־75% מתחילת השנה. שווי השוק של דסק"ש עומד על 2.4 מיליארד שקל, כ־5% מעל ההון העצמי, שעמד בסוף 2016 על 2.3 מיליארד.

 

אם העסקה תבשיל, תחזיק הקרן הפרטית דולפין במקביל באי.די.בי פתוח ובדסק"ש, שיהפכו מחברה־אם וחברה־בת לשתי חברות־אחיות. מהלך זה יצמצם את הפירמידה מארבע שכבות לשלוש. עד סוף 2019 מחייב חוק הריכוזיות לדלל שכבה נוספת.

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: עמית שעל

 

אלשטיין: "היום אנחנו קוצרים פירות"

"בשנים האחרונות היינו בעיקר בבתי משפט או מסתכלים על אגרות החוב שלנו קורסות. הקבוצה הייתה בלחץ כאשר אגרות החוב היו ב-8% תשואה. בחודש האחרון אנחנו קוצרים את הפירות". כך אמר היום יו"ר אי.די.בי אדוארדו אלשטיין, בטקס ההשקה של פרויקט הנדל"ן תוצרת הארץ, המשותף לחברות אמות מקבוצת אלוני חץ ונכסים ובנין מקבוצת אי.די.בי.

 

"כשפגשתי את נתן חץ (בעל שליטה באלוני חץ) הוא אמר אדוארדו. אנחנו חייבים לעשות את הפרויקט הזה. ואני אומר לך נתן תודה. אתה יודע למה? כי אני הבנתי שכל דיאלוג בישראל מוביל ליזמות. אמרת אנחנו חייבים לעבוד ביחד. היה לנו רק דיון אחד ויצאנו לדרך", הוסיף בעל השליטה באי.די.בי.

 

אלשטיין אמנם אופטימי מאוד, אבל בנתיים הוא עדיין מופסד על ההשקעה שלו באי.די.בי במאות מיליוני שקלים לאחר שהשקיע כבר בקבוצה 2.6 מיליארד שקל וטרם משך דיבידנד. "אני חייב להגיד שעלינו להגיד תודה להנהלה. עכשיו הוצאנו לפועל את מרכז הלוגיסטי בשוהם שהוא אחד הגדולים בעולם. אנחנו ממשיכים לפתח את השירות האינטרנטי של שופרסל וזה פרי נוסף של המשבר שאנחנו קוצרים. אמרנו להנהלה שלנו קדימה. תעשו את הדברים".

 

אלשטיין הוסיף :"כל פעם שאנחנו נפגשים בישראל אנחנו רואים את הפירות. אני מרגיש שהמדינה הזאת היא מדינה שבורכה באדמה ועבורינו זה חגיגה. אנחנו מרגישים ברי מזל להשקיע בישראל ואנחנו רואים את הפירות של הנהלה טובה מנוהלת על ידי אבי מוסלר וסגי איתן וכל מילה הופכת לפרויקט. תודה רבה לכם".

  

נתן חץ נתן חץ צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x