$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

טדי שגיא רוכש את השליטה בבראק אן.וי תמורת מיליארד שקל

המניות נמכרו במחיר של 345 שקל למניה, נמוך מעט מהמחיר בו נסחרת המניה בבורסה בתל אביב. הודעה על כך התקבלה הבוקר במשרדי החברה. החברה פועלת בגרמניה ומתמקדת ב-3 סקטורים: מגורים להשכרה, מניב מסחרי וייזום בניה למגורים

גולן חזני 11:5023.05.17

טדי שגיא רוכש את השליטה בבראק אן.וי. ל"כלכליסט" נודע כי שגיא רוכש את אחזקותיהם של שמעון וינטרוב, רונן פלד ודני טוקטלי תמורת כ-1.011 מיליארד שקל.

 

המניות נמכרו במחיר של 345 שקל למניה, נמוך מעט מהמחיר בו נסחרת המניה בבורסה בתל אביב. הודעה על כך התקבלה הבוקר במשרדי החברה.

 

מנהלי החברה מצויים בסכסוך עמוק עם וינטרוב, לאחר שזה ביקש לשנות את הרכב הדירקטוריון, עתה הם מקבלים בעל שליטה חדש, שנחשב מעט יותר אגרסיבי, אשר הנסיון מראה שפועל אחרת מבעלי השליטה הקודמים, ויהיה מעניין לעקוב כיצד יקבל את עצמאות היחסית של המנהלים.

 

חברת הנדל"ן בראק קפיטל פרופרטיז אן.וי (בראק אן.וי) פועלת בגרמניה ומתמקדת ב-3 סקטורים: מגורים להשכרה, מניב מסחרי וייזום בניה למגורים. בשנה האחרונה פרץ סכסוך בין שני מנהלי החברה גל טננבאום ואופיר רחמים לבין בעלי השליטה שמעון ויינטרוב ורונן פלד, על רקע הרצון של האחרונים לבצע שינויים בדירקטוריון. מנהלי החברה טענו כי בעלי המניות מנסים לשנות את הדירקטוריון כתוצאה ממצוקת נזילות בחברת האם BCRE דרכה הם מחזיקים בשליטה בחברת בראק אן וי וכי הצעדים לשינוי הדירקטוריון נועדו בכדי לחלוב את החברה מטעמים אישיים בצורה שתפגע בממשל התאגידי ובבעלי מניות המיעוט. בעלי המניות טענו מנגד כי מדובר בבקשה לגיטימית של בעלי שליטה ואין בכך להעיד על קושי בחברות הפרטיות שלהם.

שמעון ויינטרוב שמעון ויינטרוב צילום: אוראל כהן

 

סך הכנסות החברה מהשכרת נכסים גדלו ברבעון הראשון של 2017 בכ-5% לכ-18.1 מיליון יורו. תשואת שכ"ד על סך הנכסים המניבים הסתכמה בכ-6.5% בהשוואה לעלות מימון ממוצעת של כ-1.8% בלבד ומשכך החברה סיימה את הרבעון הראשון כשהרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות גדל בכ-23% לכ-22.6 מיליון יורו. ה- FFO (מהפעילות המניבה בלבד) ברבעון הראשון של 2017 הסתכם בכ- 8.1 מיליון יורו, גידול של כ-20% בהשוואה לרבעון המקביל ב- 2016 ומגלם קצב FFO שנתי של כ- 32.3 מיליון יורו.

 

בחלוקה למגזרי פעילות, במגזר המגורים להשכרה נרשמה צמיחה בנכסים בכל אזורי הפעילות של החברה - שכ"ד מנכסים זהים עלה ברבעון המדווח בכ-5.4%. שכ"ד בהשכרות חדשות צמח בכ- 7.8%. החברה רכשה מתחילת השנה כ-657 יח"ד שצפויים לתרום שכ"ד שנתי של כ-2.9 מיליון יורו שטרם קיבלו ביטוי בדוחות הכספיים של הרבעון הראשון של השנה. במגזר המניב מסחרי שכ"ד מנכסים זהים עלה ברבעון המדווח בכ-2.6%. החברה ציינה כי מקדמת פרויקטים להשבחת נכסים מסחריים מתוך הפורטפוליו הקיים של החברה בהיקף השקעה מוערך של כ-50 מיליון יורו אשר תתפרס על פני מספר שנים וצפויה להניב תשואה שנתית של כ-9% על ההשקעה.

 

במגזר ייזום בניה למגורים עדכנה החברה כי בתחילת חודש מאי השנה החלה בשיווק ובמכירות של השלב החדש בפרויקט (שלב ד') לאחר קבלת היתר בניה באפריל. נכון למועד הדוח שיווקה החברה כבר 22 דירות (18% מסך היחידות בשלב זה) תמורת 12 מיליון יורו במחיר ממוצע של 5,000 אירו למ"ר. 

 

טדי שגיא טדי שגיא צילום: עמית שעל

 

 

ישי ששון אנליסט ירושלים ברוקראז', אומר בתגובה לעסקה: מדובר במהלך חיובי ביותר, אשר שם קץ לסכסוך שהיה בין ההנהלה לבעלי השליטה הקודמים, ויאפשר להנהלה להשקיע את מירב התשומות הניהוליות בניהול השוטף ובהמשך גיבוש האסטרטגיה ארוכת הטווח.

 

להערכתנו, השווי הכלכל* של המניה משקף פער של כ-5% ביחס למחיר הבסיס הבוקר, ומשכך שינוי במחיר עשוי לנבוע בעיקר מסיבות מסחריות, שישקפו את סיום הסכסוך בין הצדדים. יחד עם זאת, צריך לזכור כי מדובר בבעל שליטה חדש - ומערכת היחסים החדשה שלו עם ההנהלה תיבחן על פני זמן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x