$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

סגנית יו"ר מקאן אריקסון חנה רדו תודה בשימוש במידע פנים בחברת קומפיוג'ן

רדו תודה שרכשה מניות של חברת הביוטכנולוגיה בכ־50 אלף שקל כשבידיה מידע פנים יום לפני פרסום הודעה מהותית למשקיעים. מקור המידע: אחיה אריה צ'צקס, שנגזרו עליו עבודות שירות

תומר גנון 07:0821.05.17

חנה רדו, סגנית יו"ר קבוצת הפרסום מקאן אריקסון ומנהלת העסקים הראשית של הקבוצה, תודה בעבירה של שימוש במידע פנים של חברת קומפיוג'ן. כך הודיעו בסוף השבוע עורכי דינה של האשה החזקה בקבוצת הפרסום הגדולה בישראל לבית המשפט המחוזי בתל אביב. רדו תודה שרכשה מניות של חברת הביוטכנולוגיה בכ־50 אלף שקל כשבידיה מידע פנים יום לפני פרסום הודעה מהותית למשקיעים. לאחר פרסום ההודעה ועליית המניה מכרה רדו את המניות ברווח של כ־20 אלף שקל.

 

רדו קיבלה את מידע הפנים על עסקה צפויה של קומפיוג'ן עם ענקית התרופות הגרמנית באייר מאחיה אריק צ'צקס, טייס באל על. צ'צקס הודה והורשע לאחרונה בהעברת מידע הפנים, ונגזרו עליו ארבעה חודשי עבודות שירות וקנס של 100 אלף שקל. צ'צקס נחשף למידע באמצעות אשתו דקלה, ששימשה כסמנכ"לית הכספים בקומפיוג'ן. תיק החקירה נגד דקלה צ'צקס נסגר ללא העמדתה לדין.

 

על פי ההודעה שהגישו סנגוריה של רדו, עוה"ד רועי בלכר, רווית צמח ואסף ברם, החליטה רדו לחזור בה מהכפירה בעובדות כתב האישום שהגישה נגדה הפרקליטות לפני שנה. זאת לאחר שבעבר ביקשה לבטל את כתב האישום ולהעבירו להליך אכיפה מינהלי - בקשה שדחו בתי המשפט המחוזי בתל אביב והעליון.

חנה רדו. רווח הנאמד ב-20 אלף שקל חנה רדו. רווח הנאמד ב-20 אלף שקל צילום: ישראל יוסף

 

בשלב הטיעונים לעונש תבקש רדו מהשופט חאלד כבוב לבטל את הרשעתה ולהטיל עליה עונש של שירות לטובת הציבור בלבד. באמצעות עורכי הדין יוני לבני וורד מושקובסקי הודיעה הפרקליטות לבית המשפט כי תתנגד לכך.

 

במרץ 2012 החלו מגעים בין קומפיוג'ן לבאייר בנוגע להסכם שיתוף פעולה לצורך פיתוח תרופות לסרטן. מטעם קומפיוג'ן קבוצה מצומצמת בלבד היתה מעורבת בהליך המשא ומתן. מתוקף תפקידה כסמנכ"לית הכספים דקלה צ'צקס היתה מעודכנת לכל אורך הדרך בפרטי המגעים לקראת חתימת העסקה באופן שהקנה לה גישה מלאה למידע פנים.

 

"ב־4.8.13 הגיע אריק צ'צקס במיוחד למשרדה של אחותו רדו. צ'צקס אמר לרדו כי כדאי לה לקנות את מניות קומפיוג'ן, ואף ציין בפניה כי עליה לשמור את המידע בסוד", נכתב בכתב האישום שבו תודה רדו. "את פעילותה זו ביצעה אך ורק כתוצאה ממסירת מידע הפנים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x