שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מירלנד רוכבת על ההתאוששות ברוסיה: עברה לרווחיות ברבעון הראשון

החברה סיימה את הרבעון עם רווח של 1.3 מיליון דולר, מול הפסד של 14.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההכנסות הסתכמו ב-40 מיליון דולר, לעומת 7.5 מיליון דולר ברבעון המקביל

אורן פרוינד 09:0917.05.17

שנתיים מאז שנקלעה לטלטלה בעקבות המשבר הכלכלי ברוסיה ונכנסה להליך ארוך של הסדר חוב, חברת מירלנד מציגה שיפור בתוצאות העסקיות שלה ברבעון הראשון: החברה עברה בשלושת החודשים הראשונים של השנה לרווח נקי שהסתכם בכ-1.3 מיליון דולר, לעומת הפסד של כ-14.6 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2016.  

חברת מירלנד דיוולופמנט, שמנוהלת על ידי רומן רוזנטל, עוסקת באמצעות חברות בנות ברכישה, ייזום ופיתוח של פרויקטים בתחום הנדל"ן ברוסיה. בפרויקט הדגל של החברה, פרויקט "טריומף" בסנט פטרסבורג, בהיקף של כ-8,500 יחידות דיור, שווקו עד כה כ-40% מהדירות (כ-3,500 דירות), והחברה ממשיכה להקים שלבים נוספים של הפרויקט. בנוסף לחברה פעילות בתחום הנכסים המניבים ברוסיה.

 

מה דעתך על מניית מירלנד:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ההכנסות של מירלנד ברבעון הראשון של 2017 טיפסו לכ-40 מיליון דולר, לעומת כ-7.5 מיליון דולר ברבעון המקביל. השיפור הינו פועל יוצא של עליה בהיקף הדירות שנמסרו בשלב 3 בפרויקט בסנט פטרסבורג.

 

הכנסות החברה מהשכרת נכסים ודמי ניהול עלו בכ-26% לכ-8.8 מיליון דולר. העלייה נובעת בעיקר מהתחזקות שער הרובל ביחס לדולר במהלך הרבעון וכן מעלייה קלה בהכנסות שכירות במונחים רובלים, בעיקר במרכזים מסחריים.

 

הכנסות החברה ממכירת דירות עמדו על 31 מיליון דולר, לעומת כ-500 אלף דולר ברבעון המקביל. הצמיחה נובעת כאמור בעיקר מעלייה בהיקף הדירות שנמסרו במסגרת שלב 3 של הפרויקט בסנט פטרסבורג. במהלך הרבעון נמסרו כ-320 דירות במסגרת שלב 3 של הפרויקט, והיקף מסירות הדירות המצטבר בשלב זה עומד על כ-1,314 דירות (שכולן נמסרו לרוכשים) מספר המסירות המצטבר בפרויקט עד עתה מסתכם בכ-2,454 דירות.

 

ה-NOI הרבעוני עלה בכ-24% ל-5.7 מיליון דולר. הגידול נובע בעיקר מהשפעות שער חליפין וגידול בהכנסות המרכזים המסחריים. כמו כן, במהלך תקופת הדוח רשמה החברה שערוך חיובי של נדל"ן להשקעה בהיקף של כ-9.9 מיליון דולר, שנובע בעיקר משיפור ב-NOI ושיעורי התפוסה במרכזים המסחריים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x