$
בורסת ת"א

רשות ניירות ערך תשתף פעולה עם בורסות בריטניה וגרמניה להקלת רישום כפול

רשות ניירות ערך חתמה על מזכרי הבנות עם הרשויות המקבילות בבריטניה וגרמניה. המטרה: לגרום לכך שתשקיף שהוגש על פי הכללים בישראל יהיה תקף גם במדינות אלה

רחלי בינדמן 10:5816.05.17

רשות ניירות ערך חתמה על שני מזכרי הבנה לשיתוף פעולה עם רשות ניירות ערך הבריטית (FCA) ועם רשות ניירות ערך הגרמנית (BaFin). דבר המגעים לשיתוף פעולה עם בורסת לונדון נחשף לראשונה ב"כלכליסט".

 

יו"ר רשות ניירות ערך, שמואל האוזר, מסר: "מזכרי ההבנה משקפים הבעת אמון משמעותית ברגולציה הישראלית ככזו העומדת בסטנדרטים הבינלאומיים". מזכר הבנות עם רשות ניירות ערך הבריטית מניח עקרונות לשיתוף פעולה, התייעצות וחילופי מידע בנוגע לאישור ע"י ה-FCA של תשקיף שפורסם ע"י מנפיק ישראלי. בכך, תשקיף ישראלי, בתוספת שורה של פריטים נוספים, יהא בר הגשה באנגליה. השני, מזכר הבנות עם רשות ניירות ערך הגרמנית, מניח עקרונות לשיתוף פעולה, התייעצות וחילופי מידע בנוגע להגשת תשקיף על ידי מנפיק ישראלי בגרמניה ולהגשת תשקיף על ידי מנפיק גרמני בישראל".

 

ביולי 2015, לאחר הליך הערכה אשר קיימו רשות ני"ע ורשות ניירות ערך האירופאית (ESMA) בעקבות תיקון הדירקטיבה האירופאית ושינויים שחלו ברגולציה הישראלית, פרסמה ESMA החלטה מעודכנת לפיה היא מכירה ברגולציה הישראלית המסדירה את תוכנו וצורתו של תשקיף על פי חוק ניירות ערך. משמעות ההחלטה הינה כי תשקיף ישראלי, בתוספת שורה של פריטים נוספים, יהיה בר הגשה במדינות האיחוד האירופאי, לצורך רישומה למסחר של חברה ישראלית בבורסה אירופאית, בהתאם לשיתופי פעולה פרטניים עם רגולטורים אירופאים.

 

החתימה על מזכרי ההבנה עם הרשות הבריטית ועם הרשות הגרמנית הינה חלק ממהלך שמטרתו ליישם את החלטת ESMA לכדי הסכמים פרטניים להכרה הדדית בתחום התשקיפים מול רגולטורים מקבילים במדינות האיחוד האירופי. 

 

 

שמואל האוזר שמואל האוזר צילום: עמית שעל

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x