$
שווקי חו"ל

טושיבה: ההפסד השנתי הגדול ביותר של חברת ייצור מיפן - 8.4 מיליארד דולר

ענקית האלקטרוניקה היפנית ציינה כי לא מדובר בתוצאות שנתיות אלא בהערכות, היות שטרם קיבלו את אישור רואי החשבון של החברה. ההפסד בשנה הפיסקאלית שהסתיימה במרץ 2016 היה כפול מההפסד של 460 מיליארד ין (4.1 מיליארד דולר) עליו דיווחה החברה בשנה שעברה

ליטל סמט 10:4615.05.17
טושיבה דיווחה על הפסד של 950 מיליארד ין (8.4 מיליארד דולר) עבור השנה הפיסקאלית שהסתיימה במרץ. זהו ההפסד הגדול ביותר שרשמה חברת ייצור יפנית. הדיווח על ההפסד מגיע לאחר שבמרץ הגישה ווסטינגהאוס (Westinghouse), חטיבת הכורים הגרעינים האמריקאית של החברה, בקשה להגנה מפני נושים.

 

עם זאת, ענקית האלקטרוניקה היפנית ציינה כי לא מדובר בתוצאות שנתיות אלא בהערכות, זאת מכיוון שלא קיבלו את אישור רואי החשבון של החברה. אם כי, ההערכות תאמו לתחזיות שפרסמה טושיבה עוד קודם לכן.

 

מנכ"ל טושיבה סטושי צונאקאווה מנכ"ל טושיבה סטושי צונאקאווה צילום: רויטרס

 

ההפסד היה כפול מההפסד של 460 מיליארד ין (4.1 מיליארד דולר) עליו דיווחה החברה בשנה שעברה. בכל זאת, עבור השנה הפיסקאלית הנוכחית, שתסתיים במרץ 2018 חוזה החברה רווח של 50 מיליארד ין (441 מיליון דולר).

 

טושיבה, שהמוצרים שלה כוללים שבבי מחשבים ומוצרי חשמל, רכשה את ווסטינגהאוס ב-2006, אולם נשיא החברה סאטושי צונאקאווה (Satoshi Tsunakawa), הודה לאחרונה כי האסטרטגיה שהתבססה על הרכישה הייתה מוטעית, והבטיח כי החברה לא תיזום פרויקטים גרעינים נוספים.

 

בעיות נוספות הגיעו גם מצד חטיבת השבבים, אותה תכננה החברה למכור על מנת לגייס הון. אולם, ווסטרן דיגיטל האמריקאית, שמנהלת ביחד עם טושיבה את פעילות השבבים העיקרית שלה ביפן, הגישה עתירה לבלום את המכירה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x