$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

מאקסלנס לוובי: ערן אורן ימונה למשנה למנכ"ל וובי

אורן, שפרש מתפקידו כמנכ"ל משותף בחברת הגמל של בית ההשקעות, יסייע להרחבת הפעילות של וובי דרך הקמת פעילות חבר הבורסה של החברה

רחלי בינדמן 16:4914.05.17
ערן אורן, מנכ"ל משותף בחברת הגמל של בית ההשקעות אקסלנס מצטרף לוובי וימונה למשנה למנכ"ל. אורן יסייע בין היתר להרחבת הפעילות של וובי דרך הקמת פעילות חבר הבורסה של החברה, כך נודע ל"כלכליסט".

כפי שנחשף בכלכליסט אורן הודיע על עזיבתו את חברת הגמל ביום חמישי שעבר, וזאת ברקע המיזוג של פעילות הגמל של אקסלנס לחברת האם - חברת הביטוח הפניקס. וובי מנוהלת על ידי שרון גילר ונשלטת על ידי חברת הביטוח האמריקאית וויט מאונטיין. כיום החברה מחזיקה ברישיון של סוכנות ביטוח ופועלת בתחום שיווק של מוצרים פנסיונים דרך פלטפורמה אינטרנטית ולאחרונה נכנסה גם לתחום שיווק ביטוחי בריאות. החברה צפויה לצאת בקרוב עם מנוע השוואת חשבונות בנקאיים לצד המנועים הקיימים של הפנסיה והבריאות.

 

ערן אורן ערן אורן צילום: יח"צ

 

לפני שבועיים חשף מנכ"ל הבורסה הטרי איתי בן זאב כי וובי צפויה להתקבל כחבר בורסה וזאת בעקבות חוק השינוי המבני שאושר בכנסת ומנתק את הקשר בין הבעלות בבורסה לחברות בה תוך אילוץ בעלי המניות הקיימים - הבנקים ובתי ההשקעות למכור את אחזקותיהם העודפות מעל 5% כל אחד וכך ביטול שליטתם בפועל בקבלת ההחלטות בבורסה ובכלל זה של קבלת חברים חדשים.

 

וובי צפויה לפתח פלטפורמה דיגיטלית למסחר בניירות ערך בבורסה שתתחרה על הציבור הרחב למול המערכות של הבנקים ובתי ההשקעות. הרעיון הוא שמשקיעים שלא זקוקים לליווי ויעוץ פיננסי יוכלו לקנות ולמכור ניירות ערך דרך הסמארטפון שלהם בעמלות מסחר מוזלות שתעניק להם וובי ובכך ליצור תחרות לעמלות הגבוהות שגובים הבנקים שכוללים בין היתר גם עמלות על עצם ניהול תיק ניירות ערך בבנק.

 

עוד לא ברור איך המערכת תעבוד ואילו עמלות היא תגבה ואם המערכת תתמשק לחשבון בנק קיים של הלקוח או שהלקוח יצטרך לפתוח חשבון אצל וובי. מדובר בשלבים מקדמיים בלבד, כאשר וובי עדיין לא אושר כלל כחבר בורסה. אורן צפוי להוביל את הפרויקט.

 

מי שצפוי להחליף את אורן כמנכ"ל משותף בחברת הגמל המנהלת 20 מיליארד שקלים הוא אורי קיסוס, כיום עוזרו האישי של מנכ"ל הפניקס אייל לפידות. אורן כיהן בתפקיד מנכ"ל משותף בחברת הגמל החל מינואר 2017 כשקודם לכן עמד בראש חטיבת הלקוחות של אקסלנס כסמנכ"ל חטיבת הלקוחות וכמנכ"ל חברת ניהול התיקים. אורן הצטרף לאקסלנס בספטמבר 2013 ועזב לטובת המינוי את תפקידו כסמנכ״ל לקוחות עסקיים של פסגות.

 

מוובי נמסר: "ערן מצטרף על מנת לעזור לוובי בהתמודדות עם התחומים החדשים שבהם היא פועלת ובאלה שבהם היא מתעתדת לפעול, ומביא איתו ידע רב ו- 22 שנות ניסיון בפיננסים וביטוח".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x