שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אחרי שנה וחצי שעבד בחינם: עמוס לוזון יקבל שכר של 100 אלף ש' בחודש

האסיפה הכללית של לוזון אישרה את הסכם השכר של בעל השליטה (75%) ברוב מכריע של 72% מקרב בעלי מניות המיעוט

אורן פרוינד 16:4809.05.17

שנה וחצי לאחר שרכש את השליטה בחברת הנדל"ן והאנרגיה דורי קבוצה (היום לוזון קבוצה) האסיפה הכללית אישרה היום (ג') לראשונה לעמוס לוזון הסכם שכר.

מה דעתך על מניית לוזון קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לוזון כיהן עד פברואר 2017 כמנכ"ל החברה עד שמונה במקומו המנכ"ל הנוכחי ארז תיק. מאז ועד היום הוא מכהן כיו"ר דירקטוריון החברה במשרה מלאה. לכל אורך התקופה לוזון לא משך שכר מן החברה למרות שהביצועים שלה ושל המניה השתפרו משמעותית. כעת יזכה לוזון לעלות שכר חודשית של 100 אלף שקל - 1.2 מיליון שקל בשנה ללא בונוסים וחבילות אופציות.

 

האסיפה הכללית של לוזון אישרה את הסכם השכר של בעל השליטה (75%) ברוב מכריע של 72% מקרב בעלי מניות המיעוט. האישור התאפשר בין היתר לאחר שבמרץ האחרון חיסלו שותפיו של לוזון לחברה, משפחת אדלסבורג, את האחזקות שלהם ובכך שמו סוף לסאגה מתמשכת של יריבות. בין לוזון לאדלסבורג קיים סכסוך שנוגע לאחזקה המשותפת שלהם בתחנת הכוח הפרטית דוראד, סכסוך שבא לידי ביטוי בקושי של לוזון לבצע פעולות בחברה שדורשות את אישור האסיפה הכללית.

 

עמוס לוזון עמוס לוזון צילום: צביקה טישלר

 

מאז רכש לוזון את השליטה בחברה בינואר 2016 תמורת מיליוני שקלים בודדים, מניית החברה רשמה עלייה של מאות אחוזים וכעת האחזקה של לוזון בחברה מסתכמת בשווי של 150 מיליון שקל, כלומר הוא מורווח על הנייר ב-140 מיליון שקל. לוזון הצליח לשפר את הביצועים של החברה בין השאר על ידי סגירת פרויקטים מפסדים של החברה הבת דורי בניה והעברת הניהול בפרויקטים הקיימים לידי דניה סיבוס לצד מיקסום התוצאות של החברה הבת יזמית הנדל"ן למגורים רונסון הפולנית.

 

בינואר 2017 לוזון אף הצליח להחזיר את אמון המשקיעים בשוק ההון לחברה כשגייס סדרת אג"ח חדשה (סדרה ח') בהיקף של 105 מיליון שקל בריבית צמודה של 6% שגובתה בשעבוד ראשון על אחזקותיה של החברה בתחנת הכוח הפרטית דוראד.

 

מקבוצת לוזון נמסר: ״אנו שמחים להיווכח כי גם שוק ההון מכיר בעבודתו המאומצת של מר לוזון ובתרומתו הניכרת למצבה הנוכחי של החברה. נמשיך לפעול במרץ לשימור האמון והתמיכה הניתנים לנו״.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x