$
שווקי חו"ל

למה באפט ממליץ לאשתו לא להשקיע בחברה שלו

האיש השלישי העשיר בעולם ייעץ לאשתו אסטריד לא לרכוש מניות של ברקשייר האת'ווי אחרי מותו אלא עדיף להיות הבעלים של קרנות נאמנות מחקות, שעוקבות אחר מדדים כמו S&P 500 או דאו ג'ונס

שירות כלכליסט 11:5107.05.17

וורן באפט חושב שעדיף להיות הבעלים של קרנות נאמנות מחקות (index fund) מאשר לרכוש מניות של החברה שלו, ברקשייר האת'ווי, זו לפחות העצה שהעניק האיש השלישי העשיר בעולם לאשתו במקרה של מותו.

 

קרנות מחקות עוקבות אחר מדדי בנצ'מרק (בוחן ביצועים) כמו S&P 500 או דאו ג'ונס, כך שהמשקיעים מרוויחים מהכלכלה האמריקאית, שהחברות הגדולות ביותר שלה שולטות במדדים.

 

לפי באפט, השקעה בקרן מחקה הרבה פחות מלחיצה מבעלות על השקעה אחת ויחידה, כמו מניות של ברקשייר. "הדבר החשוב ביותר הוא שאשתי לא תצטרך לדאוג לגבי כסף לשארית חייה", אמר אתמול (ש') בכינוס השנתי של בעלי המניות באומהה. 

וורן באפט ואשתו אסטריד וורן באפט ואשתו אסטריד צילום: בלומברג

 

באפט (86) נשוי לאסטריד מנקס מאז 2006, אלו הם נישואיו השניים, הוא היה נשוי לסוזאן מעל 50 שנה, אך היא מתה ב-2004. "יהיה לה יותר כסף מכפי שהיא צריכה... ואם שום סיכוי שאם היא תחזיק ב-S&P שלא יהיה לה כל הכסף שהיא רק תרצה".

 

לעומת זאת, צ'רלי מאנגר, שותפו הוותיק של באפט אמר כי הוא מעדיף לדבוק במניות של ברקשייר. "אני רוצה להחזיק בברקשייר. אני מבין שקשה מאד לנצח את ההיגיון של הקרנותהמחקות, אבל פשוט יותר נוח לי עם ברקשייר".

 

מניות בקרשייר האת'וויי התחזקו מאז תחילת השנה ב-2.2%, זאת בעוד שמדד S&P 500 עלה ב-7.2%, ומדד דאו ג'ונס ב-6.3%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x