$
בורסת ת"א

פרסום ראשון

אי.די.בי מכרה 5% ממניות כלל ביטוח תמורת 165 מיליון שקל

על זהות הרוכש הוטל חסיון; המכירה נעשתה בעסקת "החלף" מול בנק מזרחי טפחות שגם העניק את המימון; אי.די.בי תהנה מהאפסייד במחיר המניה או תסבול מהפסד במחיר בשנתיים הקרובות

גולן חזני 19:1103.05.17

אי.די.בי פתוח מכרה היום (ד') באישור בית המשפט המחוזי 5% ממניות כלל ביטוח תמורת 165 מיליון שקל - על זהות הרוכש הוטל חסיון.

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

המכירה נעשתה בעסקת "החלף" (SWAP) מול בנק מזרחי טפחות שגם העניק את המימון. כמו כן, העסקה נחתמה ע"י נאמן המניות מטעם הפיקוח על הביטוח משה טרי וע"י מנהלי אי.די.בי שבשליטת אדוארדו אלשטיין והמנכ"ל שולם לפידות.

 

המכירה התבצעה מספר שעות לאחר שהשופטת רות רונן הודיעה לאי.די.בי ולנאמן המניות משה טרי על היענותה לבקשה של החברה למכור את המניות בעצמה. עפ"י העסקה שפורסמה לראשונה בכלכליסט, תמכור אי.די.בי שבשליטת אדוארדו אלשטיין לצד שלישי, שיהיו מספר פעילים בשוק ההון, 5% ממניות כלל ביטווח בהיקף של 150 מיליון שקל. הפעילים בשוק יקבלו מימון לעיסקה מבנק ישראלי. הפעילים יתחייבו להחזיק במניות לשנתיים.

 

אדוארדו אלשטיין בעל שליטה ב-IDB אדוארדו אלשטיין בעל שליטה ב-IDB צילום: עמית שעל

 

במסגרת הסכם המימון מחוייבים הפעילים להעביר לבנק המממן את הסכומים העודפים שינבעו מעלייה אפשרית במניית כלל ביטוח, וכן יקבל מהבנק את סכום ההפרש שייווצר אם מניית כלל ביטוח תרד. במקביל תחתום אי.די.בי. עם הבנק על הסכם לפיו מחיר מניית כלל ביטוח יעלה, אי.די.בי פתוח תיהנה מעליית ערך זו; ואם מניית כלל תרד, תפצה אי.די.בי פתוח את הבנק המממן בהפרש שייווצר.

 

המכירה באה במסגרת מיתווה המכירה שכפתה דורית סלינגר על אלשטיין, ולפיו לאחר שהשליטה לא נמכרה לאור התנגדותה של סלינגר לרוכשים שהביא אלשטיין, תמכור אי.די.בי בבורסה 5% מהמניות מדי ארבעה חודשים. עם זאת, לגבי 50% המניות הנותרות של כלל ביטוח שבידי אי.די.בי, עדיין אין החלטת בית משפט ואלשטיין וסלינגר יקיימו לגביהם בהנחיית השופטת רונן, התדיינות נפרדת.

 

כלל ביטוח נסחרת בבורסה בת"א לפי שווי של 3.3 מיליארד שקל לאחר שעלתה ב-30% בשנה האחרונה. מתווה המכירה שאליו הסכים הנאמן חסך לאי.די.בי כ-8 מיליון שקל, שהיו אמורים להיות הדיסקאונט במכירה של המניות בבורסה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x