$
בורסת ת"א

הנשק החדש של יאנגו בדרך לקבלת היתר השליטה בהפניקס: יונל כהן

החברה חתמה על הסכם עם קבוצת דלק לרכישת השליטה בהפניקס ב-2.1 מיליארד שקל, אך לצורך השלמת העסקה נחוצה לה חתימתה של המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר. כהן, ששימש כמנכ"ל מגדל בעבר, צפוי להשקיע 130 מיליון שקל, לקבל 4% מהפניקס ולהתמנות ליו"ר אם המהלך יצליח

רחלי בינדמן 10:0603.05.17

יונל כהן, לשעבר מנכ"ל מגדל ומבכירי ענף הביטוח, גויס על ידי קבוצת יאנגו הסינית כדי לסייע בקבלת היתר שליטה בהפניקס. יאנגו חתמה על הסכם עם קבוצת דלק לרכישת השליטה בהפניקס לפי שווי של 4 מיליארד שקל ב-2.1 מיליארד שקל וממתינה כעת לקבלת היתר שליטה מהמפקחת על הביטוח דורית סלינגר.

 

מה דעתך על מניית הפניקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

 

כהן צפוי להשקיע 130 מיליון שקל ולקבל כ-4% מהפניקס וכן להתמנות ליו"ר החברה אם העסקה תצא לפועל. הסינים מעוניינים להציג לפיקוח דמות בעלת שם ומעמד בשוק הביטוח בישראל כדי להקל על סלינגר לתת את ההיתר, בפרט על רקע החשש המובנה ממתן שליטה בחברת ביטוח המנהלת כספי ציבור למשקיעים סינים.

 

זאת לאחר שגואו גואנצ'אנג, יו"ר חברת פוסון שהתמודדה אף היא על רכישת הפניקס, נעלם בסין לפני כשנה וחצי למספר ימים על רקע חקירת שחיתות -  רגע לפני שהמפקחת הייתה צריכה לקבל החלטה אם לתת לפוסון היתר שליטה.

 

יונל כהן, מנכ"ל מגדל לשעבר יונל כהן, מנכ"ל מגדל לשעבר צילום: עמית שעל

 

הסינים צפויים להתחייב גם להימנע מביצוע השקעות בסין מתוך כספי הפניקס וכן להגביל מעורבותם בניהול השוטף של החברה.

 

כהן החזיק עד לפני חודשיים 20% מחברת הביטוח איילון אך על רקע מחלוקות עם בעל השליטה לוי רחמני מכר לו את אחזקותיו. הוא צפוי לממן את ההשקעה יחד עם עוד מספר שותפים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x