$
שווקי חו"ל

חוקרים פדרלים פשטו על משרדי פריגו

פריגו הודיעה אתמול כי החיפוש במשרדי החברה נעשה במסגרת חקירת חשדות לתיאום מחירים בענף הגנריקה. "החברה לוקחת ברצינות את החקירה ומשתפת פעולה עם הרשויות"

מיקי גרינפלד 09:4803.05.17

פריגו הודיעה אמש (ג') כי חוקרים פדרלים ביצעו חיפוש במשרדי החברה, במסגרת חקירת חשד לתיאום מחירים בענף התרופות הגנריות. פריגו לא ציינה מתי אירע החיפוש ובאלו משרדים בדיוק הוא נערך. החברה הוציאה לפנות בוקר דיווח בעניין לבורסת ת"א.  

כך גם לא נמסר האם החוקרים, שפעלו על פי צו בית משפט, לקחו חומרים מהמשרדים. "החברה לוקחת ברצינות את החקירה ומשתפת פעולה עם הרשויות", נאמר בהודעה.

 

משרד המשפטים האמריקאי מנהל מזה כמה חודשים חקירה כוללת של חשדות לתיאום מחירים של חברות פארמה, בעיקר בתחום הגנריקה. בנובמבר שעבר דווח על פתיחת חקירה נגד טבע, מיילן ונגד חברות נוספות. בשעתו פורסם כי בין החשדות הנבדקים, תיאום מחירים בין חברות תרופות מקור לחברות המתמחות בעיקר בגנריקה.

  

טבע מסרה לאחר הפרסום כי היא "לא מודעת לקיומן של עובדות כלשהן אשר יגרמו לחשיפת החברה בכל הקשור לזימונים למתן עדות אשר עליהם דווח". מיילן ציינה בעקבות הפרסום כי היא "מחוייבת כפי שהיתה תמיד, לשיתוף פעולה עם חקירת רשות ההגבלים. נכון להיום, אנו לא מודעים להשתתפות כלשהי של מיילן בתיאום מחירים".

 

בשבוע שעבר הודיעה פריגו כי לאחר התייעצות עם רואי החשבון שלה (ארנסט אנד יאנג) ובהתאם להמלצת ועדת הביקורת של החברה, הגיעה למסקנה כי הדוחות הכספיים הקודמים של החברה, וכל דוח ביקורת שקשור לארנסט אנד יאנג, מחייבים תיקון לאחור. מדובר בדוחות השנתיים והרבעוניים של 2014 ו-2015 ודוח הרבעון הראשון של 2016.

 

ג'ון הנדריקסון מנכ"ל פריגו ג'ון הנדריקסון מנכ"ל פריגו צילום: רויטרס

בטל שלח
    לכל התגובות
    x