$
בורסת ת"א

יקי ודמני התפטר מתפקידו כמנכ"ל אפריקה תעשיות

ודמני עוזב את התפקיד שנה וחודשיים בלבד לאחר מינויו - ושלושה שבועות לאחר שאפריקה תעשיות הודיעה על מכירת החברה הבת נגב קרמיקה. "עם השלמת עסקת קבוצת נגב תפקיד המנכ"ל התייתר ולפיכך תם תפקידי בחברה"

מיקי גרינפלד 12:2223.04.17

מנכ"ל יקי ודמני התפטר מתפקידו כמנכ"ל אפריקה תעשיות מקבוצת אפריקה ישראל, שנה וחדשיים בלבד לאחר כניסתו לתפקיד - ושלושה שבועות לאחר הודעת אפריקה תעשיות על מכירת החברה הבת נגב קרמיקה. כך מודיעה הבוקר חברת אפריקה תעשיות מדיווח לבורסה.  

 ודמני ציין כי לאחר שהשלים את מכירת נגב הגיעה העת לפרוש: "בעקבות השלמת עסקת מכירת קבוצת נגב התגבשה בידי המסקנה המתבקשת לפיה, הושג במלואו היעד המרכזי שהצבתי לעצמי במסגרת היותי מנכ"ל החברה, והוא העברת קבוצת נגב לחוף מבטחים. כאשר ההישג הגדול בעיני הוא שהעובדים, הלקוחות והספקים לא נפגעו כתוצאה מכך. עם השלמת מהלך זה, תפקיד מנכ"ל אפריקה תעשיות במבנה הארגוני הקיים של החברה התייתר, ולפיכף תם ונשלם תפקידי בחברה".

  

מה דעתך על מניית אפריקה תעשיות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בחודש מרץ 2016 הודיעה אפריקה ישראל על מינויו של ודמני למנכ"ל הקבוע של החברה הבת, לאחר שנה שלמה שבה לא היה לאפריקה תעשיות מנכ"ל קבוע, בעקבות פיטורי המנכ"ל אבי מוטולה בשל חשד לאי סדרים ניהולים. שנתיים קודם לכן, בפברואר 2014, פרש ודמני מתפקידו כמנכ"ל אלקטרה צריכה מקבוצת אלקו.

 

לפני שלושה שבועות, בתום משא ומתן של שבועות ארוכים, דיווחה אפריקה תעשיות כי החברה הבת נגב-קרמיקה השלימה את התהליך להכנסת משקיע ולביצוע הסדר חוב מול נושיה - ולפי שווי של 335 מיליון שקל.

 

כלל המניות של נגב קרמיקה יוקצו לקרן ויולה קרדיט (זרוע המימון מקבוצת ויולה) בשיתוף קבוצה בראשותו של יריב לרנר, מנכ"ל ובעל השליטה בחברת התיירות קווינקו. העסקה צפויה לצאת לפועל עד ל-8 במאי, לאחר שיושלמו כלל התנאים המתלים הכוללים את אישור הממונה על ההגבלים ובית המשפט.

 

יקי ודמני יקי ודמני צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x