$
שווקי חו"ל

טדי שגיא מתכוון להשתלט על שוק קמדן בלונדון - לפי שווי של 890 מיליון ליש"ט

חברת LabTech של איש העסקים מחזיקה כבר עתה ב-71% מחברת מרקט טק שמפעילה את הנכס; הציעה לרכוש את יתר המניות תמורת 188 פני למניה - פרמיה של 30% על מחיר השוק; שגיא צפוי לשלם 364 מיליון ליש"ט ומרקט טק תימחק מהמסחר בלונדון

שירות כלכליסט 11:5522.04.17

איש העסקים הישראלי טדי שגיא הגיש הצעה להשתלט על כל האחזקות בשוק קמדן שבלונדון: חברת לאבטק (LabTech) שבראשותו של שגיא מחזיקה כבר עתה ב-71% מחברת מרקט טק הולדינגז שמפעילה את הנכס, ואתמול (ו') הגישה הצעה לרכוש את יתר המניות תמורת 188 פני למניה - פרמיה של 30% על מחיר השוק. העסקה משקפת לחברה שווי של 892.5 מיליון ליש"ט, זאת בשעה שהונפקה בסוף 2014 לפי שווי של 750 מיליון ליש"ט. 

 

שגיא צפוי לשלם כ-264 מיליון ליש"ט תמורת מניות המיעוט ועוד כ-100 מיליון ליש"ט לפרעון האג"חים של מרקט טק, שצפויה להימחק מהבורסה של לונדון ותהפוך לחברה בבעלותו הפרטית. הצעת הרכש תובא לאישור סופי בעוד כשבועיים, וכדי לעבור זקוקה לתמיכת מחצית מבעלי מניות המיעוט של מרקט טק.

 

שגיא. ימשיך לחייך? שגיא. ימשיך לחייך? צילום: עמית שעל

 

בהודעה משותפת לבורסה הראשית של לונדון מטעם מועצות המנהלים של מרקט טק ולאב טק, שהיא חברת אחזקות פרטית בבעלות מלאה של שגיא, צוין כי החברות הגיעו להסכם בעניין תנאי הרכישה. לפי הצעת הרכש, לאב טק תרכוש את כל הון המניות של מרקט טק, המונפקות ושתונפקנה, ואשר אינן בבעלות הישירה או העקיפה של לאב טק.

 

לפי ההודעה המשותפת לשתי החברות, "ההצעה מהווה הזדמנות עבור בעלי מניות מרקט טק ומאפשרת להם לממש את האחזקות שלהם תמורת פרמיה במזומן. ההצעה גם מאפשרת לבעלי המניות לכסות (ומעבר לכך) את ירידת שערי מניות חברות הנדל"ן שנפלו לאחר ההחלטה על הברקזיט. מניות חברות הנדל"ן בלונדון צנחו לאחר הברקזיט בשיעורים חדים של כ-35% עד 40%". 

 

עוד נמסר כי "על בסיס ייעוץ של קבוצת הייעוץ העצמאית רוטשילד בעניין התנאים הפיננסיים של ההצעה, הדירקטורים החיצוניים במרקט טק סבורים כי תנאי ההצעה הוגנים וסבירים. רוטשילד מספקת ייעוץ פיננסי בלתי תלוי לדירקטורים החיצוניים במרקט טק. בהתאם לכך, הם מתכוונים להמליץ פה אחד לבעלי מניות מרקט טק לקבל את ההצעה. ההצעה כפופה לתנאי שלאב טק קיבלה על עצמה לרכוש לא פחות מ-68,256,710 מניות מרקט טק. לאב טק היא חברת נכסים וטכנולוגיה פרטית שנוסדה בשנת 2014.הנכסים העיקריים שלה הם אחזקת המניות שלה במרקט טק ותיק נכסים משמעותי בהולבורן, מרכז לונדון, אותו היא רכשה בסוף 2016 תמורת כ-300 מיליון ליש"ט. לאב טק מתכוונת לממן את הרכישה באופן בלעדי באמצעות המשאבים הפיננסיים שלה".

 

 

 

בסביבתו של שגיא מסבירים את ההיגיון מאחורי המהלך בין היתר בכך ששוק ההון הבריטי מסווג את מרקט טק כחברת נדל"ן ומתמחר אותה ככזו, למרות שהיא גם מרכזת פעילות של מספר חברות טכנולוגיה בעיקר בתחום המסחר האלקטרוני, והוא סבור שהיא נסחרת במנותק מהשווי האמיתי שלה. בנוסף, הפיכתה לפרטית תאפשר לו גמישות רבה והוא יוכל למזגה אם ירצה לפעילות הנדל"ן הכוללת שלו בבירת בריטניה, ובמקביל לקדם את פעילות חטיבת הטכנולוגיה. שגיא גם מאמין כי הוא יוכל להרחיב את פעילות מתחם חללי העבודה המשותפים שבקמדן תחת המותג LABS. 

 

 

x