• תפריט
מט"ח וסחורות

הדולר והיורו התחזקו מול השקל; הדולר היציג: 3.681 שקלים

הדולר נקבע היום בעלייה של 0.5% מול השקל. שערו היציג של היורו עלה ב-0.3% ונקבע על 3.947 שקלים. נתון המכירות הקמעונאיות בבריטניה איכזב

גיל קליאן 12:4021.04.17

שערו היציג של הדולר נקבע היום (ו') על 3.681 שקלים, עלייה של 0.5%. שערו היציג של היורו עלה ב-0.3% ונקבע על 3.947 שקלים.

 

היום פורסמו שורה של נתוני מאקרו באירופה, ובראשם נתון המכירות הקמעונאיות בבריטניה שאיכזב. הנתון הראה ירידה של 1.8% בחודש מרץ, כאשר צפי האנליסטים עמד על ירידה של 0.2%.

 

כמו כן השווקים בוחנים את ההתפתחויות לקראת הסיבוב הראשון בבחירות בצרפת ביום ראשון. כעת הצפי הוא לניצחון של המועמד המתון עמנואל מקרון, אך הפתעה בסיבוב הראשון עלולה להביא לתנודתיות חריפה בשווקים.

 

כלכלני בנק אגוד, בראשות ראש תחום מחקר והאנליסטית הראשית אורלי אברהם, כתבו כי "בראייה ארוכת טווח, הדולר צפוי להתחזק מול המטבעות העיקריים בעולם. זאת בשל פערי הריביות, צפי להמשך העלאות ריבית בארה"ב בקצב מתון ומדוד, וחוזקה היחסי של הכלכלה האמריקאית מול שאר העולם".

 

באגוד כתבו כי "צפי השוק להעלאות ריבית בארה"ב לשנת 2017 עומד כעת על העלאה אחת בלבד עד סוף שנת 2017 (צפי השוק בסקירה הקודמת עמד על הסתברות ל-2 העלאות ביוני ודצמבר). התמתנות צפי השוק להעלאת הריבית בשנת 2017 נובעת בין היתר מנתונים כלכליים חלשים שהתפרסמו וכן מאי הוודאות של השוק לגבי יכולתו של טראמפ להעביר בקונגרס את תוכניתו הפיסקלית. כמו כן, המתיחות הגאופוליטית בין רוסיה וצפון קוריאה לארה"ב גם לא תרמה לחיזוק בצפי השוק. בהסתכלות לטווח יותר ארוך (משנת 2018 עד 2020) אנו רואים התמתנות יותר חזקה בצפי השוק זאת בעקבות ציוצו של טראמפ מהשבוע שעבר כי הוא אינו מעוניין במטבע חזק מדי. ידיעה זו הובילה להערכות בשוק כי קצב העלאות הריבית העתידי עשוי להאט".

 

 צילום: שאטרסטוק

 

 

 

 

לכתבות נוספות בנושא שוק ההון

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x