$
בורסת ת"א

רמי שביט רכש מניות המשביר כל יום מסחר מתחילת אפריל

מניית החברה עלתה ב־25% מתחילת אפריל, לאחר ההכרזה על מגעים למכירת ניו־פארם

ניר טל 08:1219.04.17

רמי שביט, בעל השליטה (69.6%) ברשת המשביר 365, רכש מניות של המשביר בהיקף מצטבר של 980 אלף שקל בתשע עסקאות שונות מתחילת אפריל.  

רקע ההחלטה להגדיל את אחזקתו הישירה בחברה, שעומדת לאחר הרכישות על 2.8%, ממתינה המשביר לאישור העסקה למכירת רשת ניו־פארם לשופרסל בתמורה לכ־130 מיליון שקל. הדיווח מסוף מרץ על משא ומתן מתקדם למכירת ניו־פארם הוביל לעלייה של כ־25% במניית החברה מתחילת אפריל במחזורים גבוהים מהממוצע.

 

רכישת מניות של החברה על ידי בעלי שליטה בה מתפרשת לרוב כאיתות חיובי, המשקף את אמון בעל השליטה בחברה. זאת, בהנחה שרכישה כזאת מתבצעת כשמחירי המניות בשפל. פילוח העסקאות מגלה כי הן היו קטנות בהיקפן ובסכומי ההשקעה, אך עקביות לאורך עשרת ימי המסחר מתחילת החודש. שער העסקה האחרונה, שעליה דיווחה החברה אתמול ובמסגרתה רכש שביט 46 אלף מניות, עמד על 2.81 שקלים למניה - מחיר הגבוה בכ־22% ממחיר המניה בעת העסקה הראשונה בתחילת החודש.

 

הגדלת אחזקתו הישירה של שביט במשביר משקפת ככל הנראה את ההערכה שלו לתוצאות טובות יותר בעתיד, ואף מעבר לרווח בשורה התחתונה. רשת המשביר 365 סיכמה את 2016 עם הפסד של 34 מיליון שקל לבעלי המניות, בהמשך להפסד של 4 מיליון שקל בשנה שקדמה לה.

 

פילוח תוצאותיה למגזרי פעילות מראה כי בעוד תחום בתי הכלבו הניב לחברה רווח תפעולי של 46 מיליון שקל (לפני דמי ניהול והתאמות), תחום הדראגסטור (באמצעות ניו־פארם) הניב לה הפסד תפעולי של 5.5 מיליון שקל, בהמשך להפסדים בשנים שקדמו לה.

  

רמי שביט רמי שביט צילום: צביקה טישלר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x