שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

ילין לפידות העלה אחזקתו באנליסט ל-5.36% והפך לבעל עניין

בית ההשקעות רכש בראשית השבוע מניות של מתחרהו בעלות כוללת של 8.7 מיליון שקל; הרכישה בוצעה הן עבור תיק הנוסטרו והן עבור כספי החוסכים

רחלי בינדמן 18:4415.04.17

בית ההשקעות ילין לפידות הפך לבעל עניין בבית ההשקעות המתחרה אנליסט לאחר שרכש בראשית השבוע מניות שלו בעלות כוללת של 8.7 מיליון שקל. ילין, שביצע את הרכישה הן עבור תיק הנוסטרו והן עבור כספי החוסכים, החזיק כבר קודם במניות בית ההשקעות כך שהמהלך העלה את אחזקתו ל-5.36%.

 

 

 

אין כמו אנשי השקעות לזהות בית השקעות מתחרה שנמצא על הגל. בשנתיים האחרונות ביצועי ההשקעות של אנליסט הנשלט על ידי אהוד שילוני ושמואל לב מובילים הן את ענף הגמל והן את קרנות ההשתלמות - דבר המתורגם כמובן לגיוסים של מאות מיליוני שקלים בחודש לקרנות ותחילת גיוסים חיוביים גם בגמל שמגיב לאט יותר לשינויים בענף. הגיוסים מתורגמים כמובן לעלייה בהכנסות וברווח,. עניין זה עוד לא בא לידי ביטוי בדו"חות 2016 אך צפוי להתבטא כבר בדו"חות הרבעון הראשון של 2017.

 

מה דעתך על מניית אנליסט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

 

הביצועים של אנליסט המנוהל על ידי איציק שנידובסקי לא נעלמו גם מעיני המשקיעים בבורסה, לאחר שהמניה שלו זינקה ב-70% ב-12 החודשים האחרונים וכבר נסחרת לפי שווי של 260 מיליון שקל. אנליסט חזר לככב לאחר שעד לפני שנתיים הציג ביצועי חסר מול השוק ויש שהקדימו להספיד אותו. לב, שגם מנהל באופן אישי השקעות באנליסט, אמר לפני שנתיים בראיון ל"כלכליסט" כי בית ההשקעות הוא שחקן של ניתוח אנליטי ולא של משחק על העקום ברכישת אג"ח ממשלתיות. ולכן כל עוד התשואות הגיעו בעיקר מהאג"ח הממשלתיות אנליסט פיגר מאחור אך כשהחגיגה שם נגמרה אנליסט חזר לבלוט.

 

 

 

ילין לפידות נסחר בבורסה באופן עקיף דרך חברת אטראו (לשעבר לידר שוקי הון) המחזיקה 50% ממנו, ושוויו עומד על 1.3 מיליארד שקל. גם הוא נחשב לבית השקעות איכותי עם ניהול השקעות מוקפד אם כי בחודשים האחרונים הביצועים שלו נחלשו ביחס למתחרים.

 

 

יאיר לפידות יאיר לפידות צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x