$
שווקי חו"ל

המשבר ביונייטד איירליינס עלה לוורן באפט יותר מ-50 מיליון דולר

האורקל מאומהה הוא מבעלי המניות הבולטים של חברת התעופה, ששווי השוק שלה נחתך ב-570 מיליון דולר מאז שידור הסרטון שבו נראה נוסע מורד באלימות מהמטוס. בינתיים החברה משנה את הנוהלים שלה להטסת אנשי הצוות

שירות כלכליסט 08:4315.04.17

הסרטון הוויראלי שבו נראה נוסע מורד באלימות מטיסת יונייטד איירליינס עלה למשקיעים בחברה הרבה כסף. לפי דיווח באתר מרקט ווטץ', שווי השוק של החברה נחתך ב-569.5 מיליון דולר בשבוע שעבר, לאחר שמחיר המניה שלה השלים ירידה של 2.6%.

 

בין השמות הבולטים ברשימת הנפגעים אפשר למצוא את המיליארדר וגורו ההשקעות וורן באפט, שמחזיק 28,951,353 מניות של החברה - כך לפי תשקיף מה-14 בפברואר. לפי המידע הזה, האורקל מאומהה הפסיד 52.4 מיליון דולר בשבוע שעבר בגלל אחזקתו ביונייטד, ו-135.2 מיליון דולר מאז הגשת התשקיף.

 

מנכ"ל יונייטד איירליינס אוסקר מונוז, שמחזיק 207,772 מניות שלה, הפסיד 376 אלף דולר בשבוע שעבר. עם זאת, בחודש שעבר שווי האחזקה שלו עלה ב-237 אלף דולר מאז שערוריית היח"צ הקודמת של החברה בחודש שעבר, אז מנע דייל קרקע משתי נערות לעלות לטיסה כשהן לובשות מכנסי טייטס ועורר את זעם הגולשים וביניהם גם הקומיקאית שרה סילברמן, שהודיעה כי היא מעבירה את כל הטיסות בסיבוב ההופעות שלה בארה"ב לחברה אחרת.

 

וורן באפט וורן באפט צילום: גטי אימג'ס

 

 

בתוך כך הודיעה יונייטד כי היא תשנה את נהלי הטסת אנשי הצוות שלה. ביום שישי הודיעה החברה כי היא תחייב את אנשי הצוות להגיע לטיסות לפחות 60 דקות לפני ההמראה. לטענתה, הנוהל החדש יבטיח שתרחישים דומים לזה שאירע בשבוע שעבר לא ישובו. בחברה הדגישו כי שינוי הנוהל הוא צעד ראשון במהלך שיכלול בחינה מחדש של מדיניותה, כך שהיא תוכל "להעניק את חווית הלקוח הטובה ביותר".

 

דירקטוריון החברה החליט ביום שישי על השינוי במדיניות, והתנצל בפני דיויד דאו, הנוסע שהורד בכוח מטיסה שעמדה להמריא משדה תעופה בשיקגו, ושבר אף ושתי שיניים במאבק עם המאבטחים. בנוסף, הדירקטוריון הביע את תמיכתו במנכ"ל יונייטד איירליינס אוסקר מונוז, שספג ביקורת חריפה מצד התקשורת על טיפולו בתקרית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x