$
שווקי חו"ל

עוד צרות בטושיבה: ווסטרן דיגיטל מאיימת לטרפד את מכירת חטיבת השבבים

ווסטרן דיגיטל הזהירה את טושיבה שפיצול החטיבה ומכירתה מפרה חוזה בין החברות. מכירת החטיבה היתה אמורה להכניס לטושיבה 5 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 15:5312.04.17

יצרנית הדיסקים הקשיחים ווסטרן דיגיטל מזהירה את טושיבה שפיצול חטיבת השבבים לפני מכירה מתוכננת של העסק תפר את החוזה במיזם המשותף שלהם. ההתנגדות הזו קרוב לוודאי שתטרפד את המכירה של החטיבה, המוערכת בסביבות 18 מיליארד דולר.

 

"המכירה המתוכננת נתקלה במהמורה גדולה עם ההתערבות הזו מצד ווסטרן דיגיטל, שבעצמה בשל המיזם המשותף שלה עם טושיבה מעוניינת להגיש הצעה", אומר ריצ'רד הנטר, מנהל חטיבת המחקר בחברת ההשקעות וילסון קינג. "ווסטרן דיגיטל שפכה בכך מים קרים על חלק מההצעות הפוטנציאליות המתחרות".

 

טושיבה זקוקה נואשות לכספי המכירה כדי לכסות על מחיקות שווי שביצעה בחטיבת האנרגיה הגרעינית שלה בארה"ב, ווסטינגהאוס.

 

חברות נוספות שעשויות להתעניין בחטיבה כוללות את SK Hynix ופוקסקון. אך ווסטרן דיגיטל דורשת מטושיבה לנהל איתה שיחות בלעדיות בנושא.

 

ההתפתחות הזו רק תוסיף לחששות המשקיעים. מוקדם יותר השבוע דיווחה טושיבה על הפסד של קרוב ל-5 מיליארד דולר, בדוחות שלא אושרו עדיין על ידי רואי החשבון של החברה.

 

"מאוד חשוב הן מנקודת המבט של החברה והן מנקודת המבט של בעלי המניות, שהדוחות שיעברו ביקורת מלאה מצד רואי חשבון יפורסמו בהקדם האפשרי", הוסיף הנטר. החברה כבר דחתה פעמיים את פרסום הדוחות שלה, והיא מסתכנת בסילוק מהבורסה בטוקיו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x